Європейська комісія проти расизму та нетерпимості (ЄКРН) при Раді Європи оприлюднила звіт, згідно з яким головними жертвами дискримінації в Україні є роми, ЛГБТ-спільноти та переселенці.

Про це йдеться у звіті Раді Європи, повыдомляє 24 Канал.

У комісії зазначили, шо за останні 3 роки зріс рівень ненависті у суспільстві і основною причиною є війна на Донбасі та анексія Криму.

Найбільше нетерпимості до ЛГБТ-спільноти було у 2014 та 2015 роках. У ЄРКН відзначили випадки, коли до активістів застосували зброю та вибухові пристроїв, а також звернули увагу на бездіяльність поліції під час нападу на представників ЛГБТ.

Що ж стосується расової дискримінації, то найбільше утисків зазнають роми. Так, у Раді Європи зазначають, що в основному у них виникають проблеми під час навчання (цькування та образи від однокласників, виключення зі школи) та з отриманням документів, які посвідчують особу.

ЄКРН також повідомила, що ставлення до переселенців останнім часом погіршилося.

“Попри те, що в українському суспільстві існує висока ступінь солідарності з ВПО, і більшість із них були прийняті з розумінням та підтримкою у 2014 році, схоже, що наразі рівень співчуття серед населення поступово зменшується”,– йдеться у звіті.

Комісія вбачає вирішення проблеми дискримінації в країні у зміні законодавства та пропонує криміналізувати підбурювання до ненависті на ґрунті гомофобії та звільнити від сплати судових витрат ромів, які хочуть отримати документи.