У Росії, де за будь-яку згадку про прийнятність не-гетеросексуальної орієнтації можна потрапити за ґрати, вийшла дитяча книга про одностатеві сім’ї. Про це повідомляє The Guardian, цитує УНІАН

Видання, назване “Від світанку до заходу мами, тата і хлопці”, було опубліковано в 500 примірниках благодійним фондом “Сфера”. Автором оригіналу книги є американський письменник Лоуренс Шимель. У ній розповідається про двох дітей, які ростуть в одностатевих сім’ях — хлопчика з двома мамами і дівчинку з двома татами.

Як відомо, в РФ діє закон про заборону т.з. “ЛГБТ-пропаганди” дітям, тому дитяча книга вийшла з маркуванням “18+”. Однак у книжкових магазинах це видання росіяни все одно не знайдуть — весь тираж отримають російські ЛГБТ-організації та активісти. Причому ініціатори виходу книги зізнаються, що не відчували жодного опору з боку російської влади.

Сам автор Лоуренс Шимель закликав скасувати “закон про гей-пропаганду” в РФ, заявивши, що це ніяк дітей не захищає. Він вважає, що його книга допоможе російським дітям “не вирости поколінням з промитими мізками через політичну гомофобію”.

Книгу видали вже англійською, угорською, іспанською, французькою, німецькою та італійською мовами. В Угорщині через це спалахнув скандал — мережа книжкових магазинів Líra Könyv була оштрафована на 830 доларів за те, що на виданнях не вказали, що вони містять “контент, яких відхиляється від норми”.