Угорський парламент схвалив поправки до Конституції, які фактично забороняють одностатевим парам всиновлювати дітей. Це ініціатива премʼєр-міністра країни Віктора Орбана. Про це повідомляє Бабель із посиланням на BBC.

Зміна до Конституції передбачає, що всиновити дитину можуть тільки подружні пари, винятки зроблять для одиноких родичів дитини. Зазначимо, що в Угорщині заборонені одностатеві шлюби, а всиновити дитину можна було, якщо один партнер подає заяву самостійно. Відтепер це стало неможливим.

«Головне правило полягає в тому, що тільки подружні пари можуть усиновити дитину — тобто чоловік і жінка, які перебувають у шлюбі», — сказала міністерка юстиції Юдіт Варга.

Поправка також визначає сімʼю — вона заснована на шлюбі та відносинах між батьками та дітьми; мати — жінка, батько — чоловік. У Конституції також зазначено, що батьки повинні виховувати своїх дітей в консервативному дусі та на основі християнської культури.

В уряді це рішення обґрунтували тим, що «нові ідеологічні процеси на Заході» зробили необхідним «захистити дітей від можливого ідеологічного або біологічного втручання».

Орбан пропонував ці радикальні зміни до Конституції з моменту приходу до влади у 2010 році.

Нові правила вже різко розкритикували правозахисники. В організації Transgender Europe заявили, що стурбовані здоровʼям і безпекою угорських трансгендерних дітей і дорослих, адже вони перебувають у «ворожому кліматі».

«Це чорний день для ЛГБТ-спільноти Угорщини і темний день для прав людини», — сказав директор правозахисної організації Amnesty Hungary Девід Віг.

Зазначимо, що у Брюсселі 27 жовтня на секс-вечірці заскочили депутата з партії Орбана «Фідес» — 59-річного Йозефа Саєра. Коли поліція увійшла до закладу, вона побачила 25 оголених чоловіків. Саєр намагався втекти через жолоб на даху, але його врешті затримали. Згодом правоохоронці виявили у нього в рюкзаку наркотики. Саєра та інших учасників заходу оштрафували за порушення карантину. Нагадаємо, що партія Саєра час від часу виступає із заявами проти прав ЛГБТ-людей.