У парламенті Угорщини ухвалили закон, згідно з яким у країні заборонили юридичний етап трансендерного переходу. Також відхилили всі поправки, спрямовані на захист трансгендерних людей. Про це із посиланням на Forbes пише Wonderzine.

Відтепер у документах, які посвідчують особу, записуватимуть лише стать людини, призначену за народження. Парламент аргументує таке рішення тим, що «повністю змінити біологічну стать людини неможливо» і саме тому «необхідно встановити закон, згідно з яким стать теж не може бути змінена в цивільному реєстрі». Це рішення підтримують 17% угорців.

Виконавча директорка правозахисної організації ILGA-Europe Кетрін Хюгендубель зазначила, що на практиці це означає, що транс* та інтерсекс люди будуть змушені жити з документами, які не узгоджуються з їхньою гендерною ідентичністю й самовираженням.

«Прецедентне право Європейського суду з прав людини чітко закріплює право на правове визнання статі для трансгендерних осіб. Міжнародні правозахисні суб’єкти повинні діяти рішуче й швидко, щоб зупинити цей відкат у врегулюванні галузі прав людини», − сказала Хюгендубель .