#яприймаютебе — перший у світі Музей прийняття батьками своїх ЛГБТ-рідних

«Музей Прийняття» це перший у світі інтерактивний онлайн-музей, який дозволить кожному прожити досвід батьків, які прийняли своїх дітей попри стереотипні уявлення про гомосексуальну орієнтацію та гендерну ідентичність. В музеї представлені історії двох родин, й одна з них – родина з Запоріжжя. Участь узяли Анжела Калініна та її син – відкритий гей Дмитро Калінін.

Камінг-аут батькам. Для людини з гомосексуальною орієнтацією чи транс* ідентичністю вкрай складний момент.  Але це також дуже складно і для самих батьків, які опиняються віч-на-віч зі своїми думками, та яким нема де отримати пораду, адже тема сексуальної орієнтації та гендерної ідентичності в суспільстві табу.

Щоб почати діалог про прийняття в суспільстві,  мережа громадських організацій по всій Україні запустили перший онлайн-музей, в якому ви поринете у внутрішній світ батьків, які вперше зіштовхнулись з “інакшістю” своїх дітей та зрозуміли, що страх  не більше, ніж стереотипи, які створили між найріднішими людьми велику відстань.

На сайті музею на відвідувачів чекають історії матерів про те, як вони дізнались та як приймали той факт, що їхня дитина належить до ЛГБТ спільноти, і як нарешті зрозуміли, що для кожної дитини немає нічого важливішого, ніж почути від батьків “#яприймаютебе”.

Ці ж слова стали хештегом кампанії. З ним кожна людина може поділитися у соцмережах власною історією, розповісти про шлях прийняття своїх близьких, друзів, себе. Або просто висловити підтримку ЛГБТ-спільноті.

Потрапити до онлайн-музею дуже просто: достатньо перейти за посиланням www.ridni.com.ua.

“Музей прийняття” став продовженням кампанії з підтримки рівності прав ЛГБТ-людей. Раніше було запущено кампанію під назвою «Різні.Рівні». Будь-хто може стати частиною проєкту та підтримати ЛГБТ-спільноту. Щоб це зробити, достатньо перейти на сайт www.riznirivni.com.ua зі смартфону та, буквально, піднявши руку, приєднатися до мапи толерантних. А за допомогою віртуальної студії звукозапису сайт надає можливість заспівати разом з зірками, або сказати свої слова підтримки. Музичне відео кампанії «Різні.Рівні» можна також подивитись тут. 

Оксана Солонська, менеджерка з медіакомунікацій ГО “КиївПрайд”

 “Підтримка і союзництво із ЛГБТ+ – це продуктивна система налагодження та покращення абсолютно всіх сфер: від культурної до економічної та міжнародної. Права людини мають бути доступними для всіх. Держава, яка захищає громадян і громадянок без виключення – це успішна та багата держава. Суспільство, яке пригнічує та дискримінує хоча б якусь свою частину не може бути здоровим.

Кожен та кожна із нас має змогу стати союзниками ЛГБТ+, незалежно від сексуальної орієнтації та ґендерної ідентичності. Це інформування, видима підтримка, створення комфортних умов для камінг-ауту ЛГБТ+ людей, долучення до проєктів, присутність на мирних масових зібраннях ЛГБТ+. Можна говорити і про побутові моменти: розмови із друзями чи зауваження на якісь гомофобні коментарі своїх знайомих. Це все маленькі кроки до великої мети.”

Андрій Міщенко, Creative Group Head в ISD Group

“Тема камінг-ауту дуже складна для більшості представників ЛГБТ-спільноти, а особливо камінг-аут близькій людині. Ми знаємо багато прикладів, коли далекі знайомі і друзі дізнаються про орієнтацію в першу чергу, а родичі – в останню. Для близьких це дуже болючий досвід.

Тому ми хочемо розповісти історії батьків, які всупереч упередженням,   всупереч стереотипам суспільства, а іноді навіть всупереч власній гомофобії зробили крок в сторону своєї дитини і прийняли його\її такою, яка вона є.

Такі батьки – справжні герої, і вони гідні, щоб їхні історії знали всі. Ми не просто вирішили розповісти про їхній досвід, ми хочемо, щоб кожна людина змогла його прожити, пройшовши від моменту дитинства через дорослішання, через камінг-аут, через спроби змінити і виправити дитину, через стереотипи, через думку зі сторони, взагалі через все те, з чим стикаються тато і мама, коли дізнаються про гомосексуальну орієнтацію чи гендерну ідентичність своєї дитини. І, пройшовши через це випробування, та прийшовши до того, що взагалі-то все нормально, ми хочемо кожному дати можливість побути в моменті прийняття. Для цього ми використали 360-камеру, яка дозволить стати учасником цієї емоційної події. Це дуже енергетично потужний момент, і я кожен раз, коли дивлюся на нього, відчуваю мурашки. Не тільки тому, що історія чіпляє, але ще й тому, що кожна людина в своєму житті мріє почути ці слова. Це абсолютно природне бажання – щоб тебе розуміли та приймали.

Щоб пройти цим шляхом, ми запрошуємо всіх на сайт Музею прийняття. І якщо хтось захоче поділитися своєю особистою історією прийняття, успішною або сумною, ми пропонуємо поділитися нею через хештег # яприймаютебе в будь-яких соц. мережах.”

Олена Глоба, голова правління та співзасновниця Батьківської ініціативи “ТЕРГО”

“Що необхідно батькам, у яких ЛГБТ-діти? Розуміння і прийняття їхніх дітей суспільством, безпека і повага, рівність прав і захист держави – це абсолютно базові речі, і в гетеросексуальних людей вони є, а у ЛГБТК людей – немає. І в цьому криється причина глибокого занепокоєння батьків за життя і долю своїх дітей.

Багато батьків самі проходять через стадії неприйняття і нерозуміння, і головна складність у тому, що їхні діти сильно відрізняються не тільки від однолітків, але і від них самих. Сексуальність, маючи дуже важливе значення, стає каменем спотикання між гетеросексуальними батьками і дитиною, що має іншу сексуальність і часто гендерну ідентичність, яку батьки не розуміють. В свою чергу батькам, які виявляють, що їхня дитина належить до ЛГБТК-спільноти, важливо розуміти і пам’ятати, що її унікальність не можна змінити. Людству цей секрет поки невідомий, а дитина залишається дитиною, і як усяка дитина він сильно потребує підтримки, розуміння, прийняття і любові своїх батьків.

Батькам, у яких все ж залишається складність у прийнятті своєї дитини, найкраще отримати кваліфіковану допомогу від спеціально навчених цьому професіоналив і таких самих батьків. Звертайтесь до громадської організації Батьківська ініціатива “ТЕРГО”.

Проєкт реалізовано за участі громадських організацій по всій Україні, а саме: Гендер Зед, Інша, КиївПрайд, Ліга, Сфера, Освітній Центр з Прав Людини у Львові за підтримки Національного Демократичного Інституту в Україні та урядів Великобританії, Канади та Швеції. 

Ідея, дизайн та розробка кампанії належить ISD Group — діджитал-креативній агенції, що вже 16 років працює над створенням проєктів світового рівня на перетині технологій та мистецтва.