З 10 по 14 березня у місті Буча пройшла «Тренерська Школа з питань СОГІ».

На тренінгу об’єдналися представники та представниці різних організацій, щоб по завершенню тренінгу стати тренерами в питаннях сексуальної орієнтації та гендерної ідентичності.

Для навчання на Тренерську Школу приїхали представники таких організацій: Gender Z, НРО “Прес-клуб реформ”, Південно-східна українська асоціація практичних психологів та арт-терапевтів, Коледж преси та телебачення, ГО “Центр психологів-практиків”, ГО “Горизонт-17”, Київський ОЦ “Простір толерантності”, ГО “ЦПР РАЗОМ” та Мережа Ініціативної Молоді.

П’ятиденний інтенсив організували Запорізький обласний благодійний фонд «Гендер Зед» за підтримки EVZ.

В перший день тренінгу було розглянуто теми СОГІ, інтерсекційності, а також теорію про такий вид навчання як тренінг, його види, атрибути, методи та інструменти. У другий день усі учасники та учасниці напрацьовували аргументи для стереотипів та міфів щодо ЛГБТ-спільноти, що допоможе майбутнім тренерам у їхній діяльності. Також що важливо для тренерів, учасники попрацювали над публічними виступами. Теоретична база учасників збагатилася додатковою інформацією щодо трансгендерних людей та інтерсекс-людей. Другий день закінчила зустріч із «живими книгами» – із гомосексуальним хлопцем, який займається активістською діяльністю та трансгендерною дівчиною, також до учасників завітали мами із організації «Терго».

У третій день на учеників та учениць тренерської школи чекав справжній іспит, щоб перевірити їхні знання з теми СОГІ та методології тренінгів. І учасники пропрацювали як можна модифікувати вправи тренінгів відповідно до теми. Четвертий день був присвячений самим випускникам тренерської школи. Групи по шість людей проводили міні-тренінги для усієї аудиторії спираючись на специфіку «учасників» цих міні-тренінгів. Треба було розробити заняття для групи молоді, журналістів та поліцейських. Останній день тренінгу складався із профілактики емоційного та професійного вигорання тренерів.

Чекаємо тренінги від учасників і учасниць Тренерської Школи.