Представництво Фонду імені Гайнріха Бьолля запрошує взяти участь у другій літній школі з гендерної теорії “Гендерний Університет”, пише портал Заголовок.

Літню школу задумано як 9-денний інтенсивний навчальний курс з гендерної теорії з акцентом на викладанні гендерних модулів і тем у вищій школі. З-поміж інших, розглядатимуться питання феміністичної та квір педагогіки, сексуальності й гендеру, біофундаменталізму та конструкціоністських підходів, феміністичної теорії й гендерних політик, гендеру і війни.

Робота школи провадитиметься на основі підручника “Гендер для медій. Підручник із гендерної теорії для журналістики та інших соціогуманітарних спеціальностей” (1-е вид., Київ: Критика, 2013; 2-е вид., Київ: Критика, 2014). Школу проводитимуть редакторки підручника Марія Маєрчик та Ольга Плахотнік.

Для участі в конкурсі запрошують:

– викладачок і викладачів вишів з царини соціогуманітарних дисциплін, що мають досвід викладання предметів чи модулів, дотичних до гендерної теорії:гендерна теорія, феміністична теорія, квір-теорія, пост-колоніальні студії, деколоніальні студії, критичні теорії раси тощо;
– аспірантки та аспіранти соціогуманітарних напрямків освіти, з добрими знаннями гендерної теорії чи інших критичних / конструкціоністських теорій загалом;
– активістки та активісти, що мають добрі знання гендерної теорії чи інших критичних/конструкціоністських теорій загалом.

Школа відбудеться у мальовничому місті Ужгород на Закарпатті з 8 по 16 серпня 2015 року. Представництво Фонду ім. Гайнріха Бьолля відшкодовує видатки за проїзд, проживання (в двомісних номерах готелю, розташованого в старому центрі міста) та харчування, а також забезпечить усіма необхідними матеріалами.

Відбір для участі в школі проводиться на конкурсній основі. Для участі в конкурсі слід подати есе обсягом до двох сторінок. Останній термін подачі заявки 15 червня. Про результати відбору буде повідомлено 30 червня.