Наприкінці осені, а саме 25-27 листопада, до Запоріжжя завітали шкільні педагоги та педагогині з різних куточків України. Їх мета — здобути нові знання та досвід, взявши участь у тренінгу з питань сексуальної орієнтації та гендерної ідентичності.

Двадцять учасників та учасниць прибули з Рівненщини, Кіровоградщини, Дніпропетровщини, Черкащини, Херсонщини, Миколаївщини, Донеччини, Житомирщини, та, власне, Запорізької області.

Захід організував Запорізький обласний благодійний фонд «Гендер Зед», за підтримки Генерального консульства Федеративної Республіки Німеччина.

За три дні учасники та учасниці тренінгу отримали як актуальні теоретичні знання, а так само й нові практичні лайф-хаки.

Спершу, від професійних тренерів та тренерок присутні дізналися вичерпну інформацію стосовно ЛГБТ-людей, сексуальної орієнтації та гендерної ідентичності, коректної лексики, наукового погляду на гомо- та бісексуальність, трансгендерність.

Надалі усі торкнулися чутливих та, нажаль, актуальних для шкільного середовища тем булінгу, аутингу, харасменту та аб’юзу. Іншомовні запозичення виявилися вже знайомими декому з учасниць тренінгу — разом присутні моделювали різні гострі ситуації та шукали оптимальні шляхи їх владнання.

Тим, для кого більшість з отриманої інформації була абсолютно новою, особливо цікавою була частина тренінгу, яку зазвичай називають «живою бібліотекою». Без посередників, у невимушеній атмосфері — учасники та учасниці заходу ставили найрізноманітніші питання «живим книгам», якими цього разу були лесбійка та пансексуал.

«Отримала важливі для себе знання! Дякую»; «Я дякую за зміни, які тепер в мені»; «Такі тренінги дійсно потрібні. Натхнення та успіхів вам» — ось які відгуки залишили у анонімних анкетах зворотного зв’язку учасники та учасниці тренінгу.

Слідкуйте за оновленнями розділу сайту «Анонси», аби мати змогу першими подати заявки на участь у майбутніх тренінгах!