У Лос-Анджелесі відбулася церемонія вручення телевізійної нагороди «Еммі». Вона відзначила найкращі серіали року. Не дивлячись на те, що рейтинги програми стали одними з найнижчих у історії, багато моментів премії є важливими для ЛГБТ-спільноти, пише журнал OUT.

Переможцем в номінації «Найкращий актор у драматичному серіалі» став Біллі Портер. Він – перший темношкірий відкритий гей, який отримав цю нагороду. Критики та критикеси відзначили його роль Прея Телла у серіалі «Поза». «Мені знадобилося багато років, аби позбавитися від усього бруду, який казали про мене, та повірити, що я маю право бути тут. Я маю право. Ти маєш право. У нас всіх є право. Ми – люди, які можуть змінити молекулярну структуру мізків та сердець людей на цій планеті. Не зупиняйтеся і робіть це далі. Говоріть правду», – візначив Портер на сцені. Також він подякував колегам та автору серіалу Раяну Мерфі. Модний світ відзначив одяг актора – він прийшов на церемонію у піджаку Michael Kors з десятками тисяч кристалів.

Також «Еммі» отримав актор РуПол – за реаліті-шоу «RuPaul’s Drag Race», в якому змагаються дрег-квіни. Коли він дізнався про перемогу, то поцілував свого чоловіка і вийшов на сцену із промовою. «Ми такі горді за це шоу і тих неймовірних дівчаток, які приходять і показують себе», – заявив РуПол. Це вже шоста статуетка Еммі в кар’єрі РуПола.

Під час «Еммі» увага була прикута і до Лаверни Кокс, трансгендерної акторки, відомої завдяки серіалу «Помаранчевий – хіт сезону». Вона тримала у руках клатч, на якому були написані фрази «8 жовтня» та «Верховний суд». Лаверна натякала на судовий процес, під час якого мають затвердити закон про підтримку ЛГБТ-людей на робочому місці. Акторка закликала фан-базу використовувати хештег #RiseUpOct8, аби привернути увагу до проблеми.

Піднявся на сцену за статуеткою і Бен Вішоу. Він переміг в номінації «Найкращий актор другого плану» завдяки своїй ролі у міні серіалі «Дуже англійський скандал». Відкритий гей Вішоу зізнався, що під час церемонії був на підпитку, а потім подякував своєму чоловіку. «Дякую тобі за підтримку і за те, що я завжди був при собі», – сказав він.

А от акторка Патриція Аркетт зі сцени згадала свою трансгендерну сестру Алексіс, яка померла у 2016 році. Під час емоційної промови вона сказала: «Трансгендерних людей досі переслідують. Я кожного дня думаю про Алексіс. Я буду залишатися з тобою, поки ми не змінимо світ, в якому нікого не переслідуватимуть».

Список переможців та переможниць в головних номінаціях можна переглянути тут.