Шановні колеги та колежанки!

Орієнтовно на 31 травня — 2 червня 2013 р. (п’ятниця—неділя), з урахуванням рекомендацій V Національного стратегічного планування для ЧСЧ-сервісу та ЛГБТ-руху України, що відбулося торік у грудні, заплановано проведення VI Національної конференції ЛГБТ-руху та ЧСЧ-сервісу України «Рівноправність і залученість».

Коспонсорами та титульними організаторами конференції цього року виступають:
– Міжнародний благодійний фонд «Міжнародний Альянс з ВІЛ/СНІД в Україні»,
– Миколаївська Асоціація Геїв, Лесбіянок і Бісексуалів «ЛіГА».

До складу оргкомітету конференції входять також представники та представниці:
– Всеукраїнської спілки «Рада ЛГБТ-організацій України»,
– Експертної групи з питань здоров’я й прав геїв та інших ЧСЧ в Україні (ЕГЗП-Україна),
– Німецького товариства міжнародного співробітництва (GIZ) в Україні,
– Проекту «Покращення послуг у сфері ВІЛ/СНІД серед представників груп найвищого ризику в Україні», який виконується організаціями «ПАКТ Інкорпорейтед» (“PACT, Inc.”) та «Фемілі Хелс Інтернешнл» / «Еф-Ейч-Ай 360» (“Family Health International 360” / FHI360),
– Запорізького обласного благодійного фонду «Гендер Зед»,
– Громадської організації «Гей-альянс»,
Криворізького міського відділення Всеукраїнської благодійної організації «Всеукраїнська мережа людей, що живуть з ВІЛ/СНІД».

Цьогорічна конференція має стати наймасовішою за історію проведення національних конференцій ЛГБТ-руху та ЧСЧ-сервісу: оргкомітет планує запросити до участі близько 150 учасників і учасниць, які представлятимуть широке коло ЛГБТ-організацій, ініціативних ЛГБТ-груп, ЧСЧ-сервісних і партнерських організацій, що працюють в Україні.

Протягом трьох робочих днів конференції планується проведення:
– пленарних сесій з презентаціями ключових досліджень, подій, найкращих практик;
– секцій з питань, актуальних для ЛГБТ-руху та ЧСЧ-сервісу;
– майстер-класів, міні-семінарів, міні-тренінгів;
– факультативних заходів, запропонованих учасниками/учасницями.

Реєстрація претендентів і претенденток на участь у конференції відкрита з 0 год. 00 хв. 25 березня 2013 р. (понеділок) за посиланням https://docs.google.com/spreadsheet/viewform?formkey=dEw2bWFxMWVmRjR6LXhxaXNWVFZXTFE6MA. Якщо Ви бажаєте взяти участь у конференції, зареєструйтеся, будь ласка, онлайн не пізніше 23 год. 59 хв. 10 квітня 2013 р. (середа).

В електронній реєстраційний формі Ви знайдете окремі блоки для подання тез доповіді, яку Ви хотіли би представити на конференції, та для короткої програми спеціального заходу в рамках конференції (майстер-класу, міні-тренінгу, міні-семінару, ранкової/вечірньої факультативної секції), який Ви бажали би провести. Обсяг тез — не більше 300 слів. Радимо заздалегідь підготувати текст тез або програми у текстовому редакторі, а потім скопіювати його до онлайн-форми.

Компенсація проїзду в обидва боки, проживання та харчування учасників/учасниць забезпечуватимуться коспонсорами конференції.

Новацією цього року стає внесок за участь у конференції, який мають сплатити відібрані учасники та учасниці:
– по 100 грн повинні будуть сплатити ті учасники/учасниці, які запланували свою участь у конференції як пасивну (не подали тез доповідей, не заявилися на фасилітацію/проведення сесій, секцій, тренінгів, майстер-класів тощо);
– по 50 грн повинні будуть сплатити ті учасники/учасниці, які подали тези доповідей, проте ці доповіді не були включені оргкомітетом до програми конференції;
– будуть звільнені від внеску спікери/спікерки та фасилітатори/фасилітаторки пленарних засідань і секцій конференції, ведучі майстер-класів, міні-тренінгів, міні-семінарів та факультативних секцій — за умови, що відповідні заходи включено до програми конференції.

Теми, за якими вітається подання тез доповідей або підготовка майстер-класів, міні-тренінгів чи міні-семінарів:
– протидія гомофобним законодавчим ініціативам та анти-ЛГБТ-рухові загалом,
– досвід проведення публічних акцій,
– адвокація на міжнародному рівні,
– взаємодія з мас-медіа та владними інституціями,
– інформаційна стратегія ЛГБТ-руху,
– рутинний моніторинг прав людини,
– стратегічне судочинство,
– врахування ЧСЧ/ЛГБТ-компоненту в Загальнодержавній цільовій соціальній програмі з протидії ВІЛ-інфекції/СНІДу на 2014–2018 роки,
– стандарти соціальної роботи з ЧСЧ/ЛГБТ,
– робота з професійними групами в інтересах ЧСЧ/ЛГБТ,
– дослідження,
– жіноче здоров’я,
– репродуктивне здоров’я,
– спорт,
– здоров’я трансґендерів,
– інноваційні технології та найкращі практики,
– камінаут,
– робота з близьким оточенням,
– «Метросейф»,
– туберкульоз, онкологічні та інші захворювання,
– сексуальна адикція та інші залежності (тютюнова, алкогольна, наркотична, ігрова тощо),
– ЛГБТ-сім’ї,
– робота з ініціативними групами,
– роль ЧСЧ в нинішніх процесах мобілізації спільнот і соціальних груп, уразливих до ВІЛ-інфекції,
– організаційний розвиток молодих організацій,
– регіональне лідерство.

На 30 травня 2013 р. (четвер) планується проведення одноденної преконференції, в рамках якої відбудуться тренінг для психологів і психологинь ЛГБТ- та ЧСЧ-сервісних організацій України, а також VIII очні загальні збори Ради ЛГБТ-організацій України. Запрошення на преконференцію розсилатимуться в індивідуальному порядку, незалежно від результатів розгляду заявок на участь у конференції.

Нерезиденти України можуть претендувати на участь у конференції за індивідуальним погодженням із оргкомітетом. Слід зауважити, що для іноземних учасників компенсація проїзду та переклад не передбачені.

У разі недотримання строків реєстрації, неповного або неправдивого заповнення реєстраційної онлайн-форми, її явного заповнення третьою особою — оргкомітет може відхилити Вашу заявку без розгляду.

Відбір учасників/учасниць конференції буде здійснено оргкомітетом на підставі рейтингової системи в поєднанні з системою квот (включаючи ґендерно чутливі підходи) в строк до 20 квітня 2013 р. За результатами розгляду заявок оргкомітет сформує основний список учасників/учасниць, а також резервний список.

Причини, з яких заявки на участь у конференції підтримано або не підтримано оргкомітетом, не повідомляються та не обґрунтовуються.

Про результати відбору буде повідомлено не пізніше 24 квітня 2013 р. за адресою електронної пошти, вказаною Вами при реєстрації (будь ласка, вказуйте персональний імейл, а не електронну адресу організації).

З усіх питань щодо конференції Ви можете звернутися до техкомітету за електронною адресою lgbt.conference@gmail.com або персонально до:
– менеджерки з надання технічної допомоги Міжнародного Альянсу з ВІЛ/СНІД в Україні Мирослави Дебелюк: debeliuk@aidsalliance.org.ua, +380503573743;
– члена оргкомітету — керівника техкомітету Святослава Шеремета: sheremet@gay-forum.org.ua, +380503155457.

З повагою,
ОРГКОМІТЕТ КОНФЕРЕНЦІЇ

м. Київ, 25 березня 2013 р., понеділок