Три дні – з 14 по 16 грудня – у Запоріжжі проходила чергова «Школа Толерантності». У тренінгу, присвяченому питанням ґендерної рівності, взяли участь 20 журналісток та журналістів, студентство відповідних факультетів з Київщини, Тернопільщини, Дніпропетровщини, Харківщини, Одещини та інших областей України.

Організаторами тренінгу виступили Запорізький обласний благодійний фонд «Гендер Зед». 

Учасниці та учасники тренінгу розглянули як загальні питання, що стосуються ґендерної рівності, а так само й фахові аспекти створення журналістських матеріалів на цю тему.

Присутні дізналися усе важливе, що стосується теми ґендерної рівності: що таке «ґендер»,  як проявляється сексизм у повсякденному житті та у ЗМІ, яку коректну лексику треба використовувати, як проявляється ґендерна дискримінація, кого можна назвати феміністками/феміністами та інші питання. Медіаекспертка зосередила увагу аудиторії на шкоді медіа-сексизму та розказала про шляхи протидії ґендерно-обумовленому насильству.

По завершенні дехто з учасниць поділився враженнями від тренінгу у соцмережах.

«Три дні пролетіли непомітно, але не безслідно!

Я безмежно вдячна організаторам та спікерам за те, що вони піднімають такі болючі та актуальні теми. Це був неймовірний досвід, який перевершив всі мої очікування: величезний обсяг нової, корисної інформації, цікаві практичні завдання, круті тренерки і тренер. Багато-багато речей, над якими ще хочеться і треба подумати.

Бажаю організаторам, тренерам та тренеркам, учасникам та учасницям сил та натхнення для нових тренінгів, для того щоб надалі говорити, писати на важливі теми і крок за кроком змінювати все на краще».

Вікторія Гуменюк

  

«Когда увидела тему тренинга, сразу поняла: я должна там быть!

Огромное открытие – «Гендер Зед» – я восхищена вами, ребята! Вы делаете большое дело, важное, своевременное, где-то рискованное, но от того не менее нужное здесь и сейчас.

Отдельно благодарность Светлане Дубине за ту энергетику, которой вы нас наполнили до краев. За живое общение и очень динамичные полтора дня!

Спасибо Наталье Выговской за вызовы нашему профессионализму, за требовательность и тот объем информации, который мы получили и ещё получим. Вы вдохновляете работать над собой с утроенным энтузиазмом.

Алексей Изотов – спасибо вам за очень классную сессию, за принятие, активную позицию и готовность делиться всем, что знаете. Вы тоже стали для меня приятным сюрпризом и открытием Школы толерантности.

И всем участникам – спасибо за то, что вы есть. Вместе мы – сила!»

Марина Воробйова