На п’ять спекотних днів серпня мальовнича Одещина знову стала майданчиком для «Школи Толерантності». З 17 по 21 серпня до участі у тренінгу долучилися журналісти та журналістки з різних куточків України: Миколаївщини, Херсонщини, Полтавщини, Івано-Франківщини, Київщини, Донеччини, Дніпропетровщини, Харківщини, Луганщини, Черкащини, а також із Запоріжжя, Кропивницького, та, власне, Одеси. Варто зазначити, що близько 90% учасників та учасниць тренінгу — практикуючі журналісти та журналістки, що вже працюють у медіа різних типів.
Освітньо-практичний захід організувала команда Запорізького обласного благодійного фонду «Гендер Зед», яка залучилася підтримкою членів та членкинь громадської організації «Спілка молодих незалежних журналістів». Істотний внесок у організацію тренінгу зробив німецький Фонд «Пам’ять, відповідальність, майбутнє».
У програмі тренінгу учасники та учасниці розглянули базову інформацію стосовно ЛГБТ, сексуальної орієнтації та ґендерної ідентичності, толерантності, коректної лексики, наукового погляду на гомосексуальність. Окрему увагу приділено розвінчанню стереотипів відносно ЛГБТ-людей у ЗМІ, тощо.
Теоретична частина тренінгу збалансовано поєдналася із практичною: кожного дня учасники та учасниці мали декілька практичних вправ чи завдань, виконуючи які, вони оволоділи навичками професійного висвітлення ЛГБТ-тематики у медіа.
Особливу увагу журналістів та журналісток привернули «Живі книги», у ролі яких цього разу виступили геї, лесбійки та бісексуалка:
— Для мене це найцікавіший досвід за останній час. Бути живою книгою — велика відповідальність, оскільки кожне слово буде «розібране по буквах», і важливо сказати так, щоб тебе зрозуміли. Із задоволенням відмітив для себе, що більшість моїх «читачів» дуже зраділи, що можуть познайомитися та відверто поговорити з геєм, дізнатися живу, реальну історію одного пересічного хлопця. Я дуже дякую організаторам та всім, хто ставив питання і радий, що все пройшло так класно!
По завершенні тренінгу учасники та учасниці залишили власні відгуки про участь у тренінгу та отримали від організаторів відповідні сертифікати учасника чи учасниці.
Слідкуйте за оновленнями розділу сайту «Новини Фонду», аби мати змогу першими подати заявки на участь у майбутніх «Школах Толерантності»!