Запоріжжя долучилося до флешмобу напередодні міжнародного дня протидії гомофобії, трансфобії та біфобії. Небайдужі підтримали ЛГБТ-спільноту біля міської ради.
Учасники та учасниці акції тримали плакати, на одній стороні яких були кольори веселки, а на іншій – напис «Ми видимі». Також активісти та активістки випустили в небо різнокольорові кульки. «Гомосексуальність офіційно не вважається хворобою вже 30 років. Втім, в Україні досі вірять, що це може пропагандуватися, нав’язуватися або передаватися як хвороба. Ми вийшли, аби показати, що ЛГБТ-спільнота – рівноправна частина України», – заявив організатор акції, директор запорізького обласного благодійного фонду «Гендер Зед» Ростислав Мілевський.
«Мирна акція – це дієвий спосіб привернути увагу людей до проблеми. Говорити на тему дискримінації ЛГБТ потрібно, бо стереотипи заважають нормально спілкуватися один з одним. Я вийшла на флешмоб, тому що хочу це змінити», – зазначила учасниця заходу Тіна Собко. З нею погоджується інша учасниця флешмобу Анна: «Я прийшла на флешмоб, тому що це маленький крок до великої мети. Я хочу підтримати кожного та кожну, хто опинився під тиском стереотипів більшості. Я хочу показати, що існую, і нема жодних причин для образ мене або моїх близьких».
Втім, не обійшлося і без сутичок. До початку акції на місце флешмобу прийшли невідомі, які відкрито заявляли свою позицію проти ЛГБТ. Наприкінці заходу один з чоловіків кинув в учасників та журналістів вибуховий предмет і почав тікати. Через декілька хвилин його затримали в одному із дворів. Чоловік пояснив, що його звуть Богдан, а на злочин його штовхнула ненависть до ЛГБТ-спільноти.
Нагадаємо, 17 травня 1990 року гомосексуальність була виключена з Міжнародної класифікації хвороб. Втім, у багатьох країнах ЛГБТ-спільнота досі стикається з утисками. На її підтримку в середині травня сотні людей у всьому світі виходять на різноманітні акції. У минулому році після подібного флешмобу невідомі побили двох учасників заходу. Втім, винні так і не були притягнуті до відповідальності.