14 червня Запорізький обласний благодійний фонд «Гендер Зед» за підтримки Всеукраїнської громадської організації «Гей-альянс Україна» дав старт нового для Запорізького регіону проекту — Queer Home.

Queer Home — загальносвітова практика платформ для єднання ЛГБТ-спільноти конкретного селища чи міста. Такі ініціативи дають змогу місцевим представникам ЛГБТ-спільноти та їх друзям створювати власні клуби за інтересами, об’єднуватися для волонтерської діяльності та просто корисно організовувати власне дозвілля у безпечних умовах. У країнах, де права людини не мають належної підтримки держави, такі громадські платформи виконують також й консолідуючу функцію, допомагаючи дискримінованим громадянам боротися за свої права.

Донедавна в Україні Queer Home’и існували лише у Києві, Одесі та Кривому Розі. Цим літом, окрім Запоріжжя, майданчики для спілкування та ініціатив відкриваються також у Вінниці та Харкові.

— Я щиро радий бачити всіх вас у нашому оновленому домі, — звернувся до присутніх на відкритті Queer Home’у директор БФ «Гендер Зед» Ростислав Мілевський. — І я також маю надію, що кожен із друзів та подруг нашого дому знайде тут собі справу до душі, яка сприятиме його чи її розвитку як особистості.

А обирати дійсно є з чого: на початковому етапі розвитку ЛГБТ-дому його відвідувачкам та відвідувачам пропонується одразу шість клубів за інтересами:

– арт-група із зображального мистецтва;

– літературний клуб;

– серія тренінгів «Секрети краси та догляду за тілом»;

– клуб езотерики;

– серія тренінгів із розвитку особистості;

– та «Школа молодих активістів».

Особливість вищенаведених клубів у тому, що їх керівниками та керівницями будуть самі ж активісти квір-руху, що дозволить відвідувачкам та відвідувачам самостійно корегувати програму кожного клубу. Поряд із цими ініціативами у строю залишаються й давно відомі групи психологічного та особистісного розвитку, кіноклуби та ігрові зустрічі. Окрема група чекає на відвідувачок:  запуск жіночого клубу планується найближчим часом.

Загалом, перелік клубів може розширюватися та змінюватися: однією з останніх прозвучала ідея створення групи зі здорового способу життя. Організатори залишають перелік груп відкритим для нових пропозицій — до цього можуть залучитися всі активістки та активісти Queer Home’у.

— Я дісно вражений тією «домашньою» атмосферою, яка панувала на відкритті нової платформи, — ділиться враженнями представник «Гей-альянс Україна» Володимир. — Після неформальної вечірки, яка була по завершенню урочистої частини, я пересвідчився: запорізький Queer Home очікує висока популярність.

Завдяки розширенню офісної площі та збільшенням ініціатив, Гендер Зед оголошує про зміни у розкладі роботи: тепер ми працюємо без вихідних!