Міністерство оборони Великобританія вибачилися перед 68-річним ветераном-моряком Джо Усалісом за прояв дискримінації і звільнення за гомосексуальність, а також пообіцяв повернути забрані нагороди. Про це передають Українські новини із посиланням на Російську службу ВВС.

Радист Джо Усаліс відслужив у військовому флоті 18 років, приховуючи свою орієнтацію. Заборона на військову службу для геїв існувала у Сполученому Королівстві до 2000 року.

Усаліса звільнили з формулюванням “за поведінку, несумісну з флотським порядком і дисципліною” що мало на увазі позбавлення нагород: медалі “За довгу бездоганну службу” та трьох значків відмінника служби.

68 річний ветеран, який проживає нині в Саутгемптоні, каже, що після вигнання довго не міг знайти роботу і дійшов до того, що збирав для їжі незібрану картоплю на фермерських полях.

Він не вимагає матеріальної компенсації, а хоче ліше моральної реабілітації та поверненнянаград.

—  Флот був для мене всім, а не просто місцем роботи,—  говорить Джо Усаліс —  Щоб служити, мені доводилося приховувати іншу важливу частину себе, і я так і робив, тому що любив флотське життя Але потім мені не залишили вибору.

Медаль і значки будуть повторно вручені Джо Усалісу в ході офіційної церемонії. Захистити свої права допомогли у правозахисній групі “Ліберти”.

—  Міністерство оборони в минулому десятиліттями жахливим чином дискримінувало ЛГБТ-військових, втручалася в приватне життя людей, проводило принизливі розслідування і руйнувало кар’єри і долі —  говорить юристка “Ліберті” Емма Нортон, яка взяла на себе роль адвоката Джо Усаліса..

—  Ми визнаємо нашу колишню політику щодо військової служби гомосексуалів дискримінаційною, неправедлівою та помилковою, —  йдеться в заяві відомства.