Американський журнал Vogue вибачився за фразу про трансгендерність колишнього вокаліста поп-групи One Direction Зейна Маліка і його подруги, пише BBC.

В інтерв’ю журналу Малік і його подруга, американська модель Джіджі Хадід розповіли, позичають один у одного речі з гардеробу. Вони також сфотографувалися для обкладинки журналу в барвистому одязі “андрогінного стилю”.

У коментарі до інтерв’ю автор журналу Vogue називає фотографію, де зображені молоді люди “обіймами гендер-флюїдів”.

Визначення “гендер-флюїд” застосовують щодо тих, чиє гендерне сприйняття залежить від ситуації: такі люди можуть відчувати себе то чоловіками, то жінками, то людьми із подвійною статтю.

Читачі звернули увагу на недоречне вживання терміна. “Одяг не робить вас гендер-флюїдом”, – вказали вони в соцмережах.

Багатьох обурила не лише помилка автора, а саме ставлення до теми трансгендерності.

“Якщо ви збираєтеся розповісти про трансгендерів, то поговоріть із представниками цієї спільноти. Пережитий досвід статевої невідповідності рідко буває таким кумедним і гламурним, яким його уявляє Vogue на своїй обкладинці”, – пише автор журналу Cosmopolitan.

Судячи з одягу?

Інтерв’ю колишнього вокаліста One Direction і його подруги у Vogue надрукували у вигляді бесіди.

“Адже я постійно беру щось із твоєї шафи, правда?” – запитує Джіджі.

Співак відповідає, що він теж брав її футболку. “Мені вона подобається. Що з того, що вона затісна? І не має значення, що це жіноча футболка”.

“Вірно. Важливо не те, чи це чоловіча чи жіноча, а те, щоб вона пасувала, і ви себе комфортно почували”, – погоджується подруга Маліка.