8 лютого пройшов перший тренінг для патрульної поліції з протидії дискримінації за ознакою сексуальної орієнтації та гендерної ідентичності у м. Запоріжжя.

На тренінгу розглядалася інформація стосовно дискримінації, базова інформація щодо сексуальної орієнтації та гендерної ідентичності,  міфи та стереотипи щодо представників та представниць ЛГБТ-спільноти.

Учасникам та учасницям було запропоновано поспілкуватись з «живою книгою» – хлопцем геєм, який  розповів свою історію та розповів про  випадки дискримінації в своєму житті.

У міні-групах представники патрульної поліції розібрали реальні кейси щодо порушення прав через сексуальну орієнтацію  та гендерну ідентичність. Таким чином, поліція ознайомилася із реальними правопорушеннями прав людей для ЛГБТ, а також на прикладах розглянули які види дискримінації існують щодо гомосексуальних та трансгендерних людей в Україні.

«Не реже двух раз в месяц я разговариваю с людьми о правах человека для ЛГБТ+. Как правило, это группы около 15 человек. И это то, что меня вдохновляет – возможность говорить с людьми. Только не эмоции, а на одном теоретическом уровне. И так прекрасно, когда встречаешь такую аудиторию из Патрульной Полиции в Запорожье, которая собралась на тренинге Gender Z» – поділилася у соцмережах тренерка Анна Шаригіна.

Декілька учасниць після тренінгу написали у анкетах, що планують передати набуті знання своїм колегам на тренінгах чи друзям при особистісному спілкуванні, так одна із учасниць написала: «Постараюсь передать атмосферу тренинга с друзьми, сотрудниками, поделюсь полученой информацией».

Організаторами тренінгу виступили Запорізький обласний благодійний фонд «Гендер Зед» за підтримки Національного демократичного інституту (NDI).