Впливовому урядовцеві Танзанії, відповідальному за розгортання переслідування ЛГБТ-громадян власної країни, заборонили в’їзд до США. пише New York Post.

У п’ятницю держсекретар США Майк Помпео твітнув про це, сказавши: “Сьогодні ми визначили регіонального комісара Дар-ес-Салама Пола Крістіана Маконда таким, що не має права в’їхати до США за його причетність до грубих порушень прав людини. Ми глибоко стурбовані погіршенням поваги до прав людини та верховенства закону в Танзанії”.

Гомосексуальність в Танзанії є незаконною та карається ув’язненням до 30 років.

У 2018 році Маконда, регіональний уповноважений найбільшого міста Танзанії, Дар-ес-Салам, оголосив про створення групи з “гей-спостереження” та вийшов на телебачення, щоб закликати людей шпигувати за сусідами та повідомляти про гомосексуалів на телефонну гарячу лінію.

Повідомте про них мені“, — закликав Маконда, повідомляє NPR, додавши, що “наступного понеділка ми починаємо їх заарештовувати“. У той же час Маконда заявив, що “очікує міжнародної критики за цей крок”, але додав: “Я вважаю за краще гнівати ці країни, ніж гнівати Бога“.

У офіційній заяві Державного департаменту США також сказано: “Ці дії проти Пола Крістіана Маконда підкреслюють нашу стурбованість порушеннями прав людини в Танзанії, а також нашу підтримку відповідальності за тих, хто вчинив такі порушення та зловживання. Ми закликаємо уряд Танзанії поважати права людини та основні свободи, включаючи свободу вираження поглядів, асоціацій та право на мирні зібрання. … Департамент має достовірну інформацію про те, що Маконда був причетний до таких порушень, будучи регіональним уповноваженим Дар-ес-Салаама. У цій ролі він також був залучений до пригнічення політичної опозиції, боротьби зі свободою вираження поглядів та асоціацій”.

Дружині Маконди, Мері Фелікс Массенж, також заборонено в’їзд.