Це мої суб’єктивні роздуми про об’єктивні зміни в країні.

 

Ще деякий час тому я особисто не міг навіть представити, що в нашій країні будуть відкрито говорити про сексуальну орієнтацію та гендерну ідентичність без образ, робити камін-аути та брати участь у проєктах в підтримку ЛГБТ-спільноти.

 

2019 рік

Київ, 23 червня, проходить Марш Рівності, 8 тисяч осіб. На перший погляд небагато, але в рази більше, ніж в попередні роки. ЛГБТ-спільнота еволюціонує та стає відкритішою.

Ти ніби проходиш іспити долі, коли йдеш Маршем, бо невідомо, що може статись. Кінець ходи, евакуація, сльози радості, всі забігають у вагон метро, ніхто не знає куди ми їдемо – це стандартні заходи безпеки після заходу. Приїхавши на станцію, люди розходяться, хто куди, головне злитися з натовпом.

Шоу-бізнес робить прорив. На «Новому» каналі транслюють серіал, де є сюжетна лінія з гомосексуальним героєм.

 

2020 рік

15 українських виконавців/виць об’єднуються та роблять колаборацію, в якій відкрито заявляють про підтримку рівних прав для всіх. Проєкт стає «колабою року» за версією Jager Music Awards.

Торговий центр «Гулівер» у Києві підсвічує будівлю веселковим прапором в честь Прайд-місяцю. Погрози розгромити будівлю ТРЦ через підтримку ЛГБТ-спільноти. Акція «Свободу не вимкнеш», де спільнота довела, що таки «ні», не вимкнеш.

Марші Рівності поширюються новими регіонами. Перший Запорізький марш став єдиним у традиційному форматі ходи маршем у 2020 році.

 

2021 рік

Все більше міст приєднується до Прайд-місяцю та проводять Марші Рівності.

Melovin робить камін-аут прямо зі сцени Atlas Weekend.

Українські компанії доєднуються до ідей рівності.

Багато журналістів/ток вже не описують Марші Рівності як протиукраїнський рух, а навпаки, коректно та правильно описують події та новини про ЛГБТ.

Дружні простори, громадські організації, подкасти з ЛГБТ-героями та героїнями.

Фото: колекція Рівності від дизайнерок LITKOVSKAYA, BEVZA та KSENIASHNIDER

Всесвітня підтримка проєкту RIZNI RIVNI від Kadebostany, Placebo, IAMX та Maroon 5.

Інстаграм проєкт від rizni rivni #різнірівні365, в якому щодня представники й представниці розповідають про себе у сторіс.

Перша українська колекція Рівності від відомих дизайнерок LITKOVSKAYA, BEVZA та KSENIASHNIDER.

Радість, сльози та гнів – це все у Інтерактивному музеї прийняття, в якому можна з батьками пройти всю дорогу прийняття ними своїх ЛГБТ-дітей.

Законопроєкт #5488 проти дискримінації та насилля на ґрунті ненависті щодо вразливих груп населення, зокрема ЛГБТ-спільнота. Протести, акції в підтримку закону почались майже одразу після того як законопроєкт поставили на розгляд у порядку денному.

Міжнародні проєкти, колаборації, освітні заходи, форуми та мирні зібрання – це все стало можливим завдяки нам самим – тим, хто підтримав та підтримує Україну та прагне для неї найкращого. Зміни несуть свободу слова, відкритість та, найбільше, бажання ще швидше змінювати країну на краще.

Далі буде!

 

 

Себаст’ян Хемсворт

Громадський діяч, активіст, волонтер, відкритий гей.

 

Цей матеріал підготовлено в рамках проєкту “Writing For Diversity” за підтримки “Програми Східного партнерства” Федерального міністерства закордонних справ Німеччини