«Всі діти любові» – інтерактивна презентація книги з такою назвою авторства Олени Каліман відбулася 21 лютого у Прес-клубі Кропивницького, що на Кіровоградщині.

Олена Каліман – практична психологиня одного з навчальних закладів міста Кропивницького, психологиня та засновниця громадського об’єднання «Центр психологів-практиків», учасниця одного з минулорічних тренінгів «Школа Толерантності з питань ЛГБТ». Перемога у конкурсі Запорізького обласного благодійного фонду «Гендер Зед» за підсумками серії тренінгів як раз і стала у нагоді Олені при проведенні презентації своєї книги, яка варта уваги сучасних українців та українок, молодих батьків.

У книзі Олени Каліман, розглянуті актуальні та надзвичайно важливі питання відносно виховання дітей у гомосексуальних парах, розкрите питання страху дискримінації, з якою цим парам, нажаль, доводиться стикатися.

Авторка підводить читачів та читачок до розуміння, що кожна людина є особистістю незалежно від своєї сексуальної орієнтації, та що прийняття себе настільки ж важливе, як і прийняття інших людей. Бачення виховання дітей в одностатевих сім’ях, поняття камінг-ауту, стадії формування гомосексуальної ідентичності – важлива інформативна частина, яка корисна і спеціалістам, і батькам.

Про що ж книга? Книга про те, як іноді важко знайти шлях до себе, до щастя, до материнського та батьківського щастя. А ще це можливість глибше зрозуміти, наскільки важливо бути щасливим в своєму власному житті та дати можливість вільно насолоджуватися іншим своїм життям.

Участь у презентації Олени Каліман взяли понад 30 охочих, серед яких – психологи дошкільних навчальних закладів, шкіл, практичні психологи приватної практики, педагоги, студенти, спеціалісти соціального центру у справах сім’ї, дітей та молоді, а також психолог міського центру планування сім’ї та методист центру методичної та соціально-психологічної служби Управління освіти Кіровоградської міської ради. Для них авторка підготувала спеціальну презентацію з елементами тренінгу, умовно поділивши її на чотири частини – вступне слово, власне слайд-презентацію, практичний блок та блок «запитання-відповідь».

Звісно, усім присутні безкоштовно отримали  примірник книги «Всі діти любові». Частину накладу авторка передала до обласного центру методичної та соціально-психологічної служби Кіровоградської області, психологам обласного реабілітаційного центру для дітей-інвалідів «Добруджа» та обласного наркологічного диспансеру, а також спеціалістам Кіровоградського обласного прийомника-розподільника для дітей позбавлених батьківського піклування.