З 27 по 31 липня у місті Запоріжжя пройшла «Тренерська Школа з питань СОГІ». На тренінг було запрошено випускників та випускниць Шкіл Толерантності, активісток та активістів, а також співробітників/співробітниць державних та недержавних організацій соціогуманітарної сфери. До Тренерської Школи долучилися 18 учасниць та учасників з різних міст України: Запоріжжя, Мелітополь, Кропивницький, Київ, Острог, Дніпро, Бердянськ. Їх мета – по завершенню тренінгу стати тренерами в питаннях сексуальної орієнтації та гендерної ідентичності.

П’ятиденний інтенсив організував Запорізький обласний благодійний фонд «Гендер Зед», за підтримки Pact у рамках проекту «Долучайся».

В перший день тренінгу присутні розглянули інструменти самооцінки тренера та інформацію щодо групової динаміки, склали іспит з питань СОГІ, напрацювали аргументи на стереотипи щодо ЛГБТ.

На другий день усі учасники та учасниці оновлювали свої знання щодо видів навчання, таких як тренінг, розглядали основні тренінгові методи та інструменти, а також працювали над складними питаннями, що стосувалися журналістики. Майбутні тренер(к)и дізналися про особливості роботи медійників/ць, типологію журналістської роботи та професійних стандартів у роботі медіа. Важливим було напрацювання теми проблемних питань та способів роботи з ними, та негативізм і конфліктність з боку спікерів.

Другий день закінчився навчальним візитом до «Гендер Зед» та зустріччю із «живими книгами» — бісексуалкою, гомосексуальними хлопцями. Також до учасників завітала мама з організації «Терго».

У третій день на «учнів» та «учениць» чекала тема дизайну та структури тренінгу, особливості котренерства, оцінки ефективності тренінга, лайфхаки щодо конфліктних ситуацій при роботі з негативно налаштованою аудиторією та тема конструктиву і емоцій під час конфліктів.

Четвертий день був присвячений самим випускникам тренерської школи. Об’єднані у групи, вони проводили міні-тренінги для усієї аудиторії спираючись на специфіку «учасників» цих міні-тренінгів. При виконанні цього завдання треба було розробити заняття для групи молоді, журналістів та психологів/инь. Останній день тренінгу складався із профілактики емоційного та професійного вигорання тренерів/ок, їх саморефлексії на тему «Я – тренер(ка)».

Олена Назаренко з Києва поділилася своїми враженнями:

«Тренерська школа в Запоріжжі – це супер подія мого літа. Дякую за можливість стати частиною команди. Дякую неперевершеним тренерам Олексію Ізотову та Анастасія Медко за круту прокачку, за натхнення рухатися вперед. Дякую тренерам на тренеркам-учасницям за вправи, енерджайзери, командну роботу, за драйв та гарний настрій»

Анна Дікун з Острога також написала на своїй сторінці:

«П’ять днів психологічної роботи. Мільйони емоцій на день: напруженість, розслабленість, роздратування, сміх, любов… Повертаюся із тренінгу по СОГІ, тренінгу про любов.  Важко визнавати, але я – ідивідуалістка ще та. Мені страшенно тяжко працювати в команді. Але коли тебе ставляють в умови, то вчитися цьому приходиться. Я вдячна за цей досвід. Спасибі. Це було якісно»

Наприкінці Школи її учасники та учасниці отримали сертифікати.