Міжнародна правозахисна спільнота обурилася діями порталу WikiLeaks, на якому цими днями були опубліковані особисті дані пересічних громадян Саудівської Аравії. В Мережу потрапла медична, фінансова і особиста інформація сотень жителів країни, серед яких є і представники ЛГБТ-спільноти, пише PinkNews.

Серед іншого на сайті з’явилася дипломатичне листування Міністерства закордонних справ, в якій, зокрема, повідомляються імена жертв зґвалтувань, людей з венеричними захворюваннями та інші персональні дані.

В одному з листів йдеться про підлітка, який, перебуваючи за кордоном, був зґвалтований чоловіком, в іншому – розкриваються дані юнаків, яким ґвалтівник зламав ноги.

Також є інформація про затримання громадянина з “сексуальними відхиленнями” – цим терміном в Саудівській Аравії позначають гомосексуальність.

Правозахисники називають цей витік “безрозсудним” і “небезпечним”, адже у Королівстві діють закони Шаріату – геїв чекають тілесні покарання, аж до смертної кари.

Подібна публікація конфеденційних даних суперечить головному принципу творців WikiLeaks – захисту персональних даних навіть при оприлюдненні секретних урядових документів, зазначають правозахисники.