Правила інтимної гігієни для чоловіків залишаються темою табу, і про неї, на жаль, розповідають не надто часто. Тож у черговій статті циклу «Здоров’я» поговоримо про це без недомовок.

  • Чому про чоловічу інтимну гігієну говорять так мало?

Через особливості анатомії певні ризики для чоловіків у контексті інтимної гігієни дійсно менші. По-перше, площа слизової статевих органів у чоловіків значно менша, аніж у жінок. По-друге, сечова і статева системи у чоловіків з’єднані, тож під час сечовипускання сторонні мікроби та патогени змиваються природним шляхом. Та все ж чоловічі статеві органи забезпечені безліччю специфічних потових залоз, які рясно виробляють свій секрет, тож легковажити гігієною не варто ані чоловікам, ані жінкам, адже поверхневе ставлення до неї майже гарантовано призведе до ускладнень, а сексуальні партнери у захваті точно не будуть.

  • Чому треба мити статевий член?

На особливу увагу заслуговує область головки статевого члена, поверхня якої влаштована як звичайна шкіра, але зі своїми особливостями. На поверхні головки і в шкірі крайньої плоті знаходяться залози, що виділяють спеціальний змащувач – смегму, що не дозволяє злипатися крайній плоті і голівці.

В добу утворюється кілька крапель прозорої рідини, що покриває головку тонким шаром. Якщо протягом декількох днів не змивати цей змащувач, що покриває головку і внутрішню поверхню крайньої плоті, утворюється сіро-білий наліт. Разом із краплями сечі це стає живильним середовищем, сприятливим для розмноження різноманітних мікроорганізмів, приєднуються мікроби і в препуціальному мішку (просторі між головкою статевого члена і внутрішнім листком крайньої плоті) розвивається запалення.

  • Як правильно мити член?
  1. Намильте руки спеціальним милом (або інтимним гелем) і нанесіть мильну піну на яєчка і стовбур пеніса. При необрізаному статевому органі головне не забувати мити його частину під крайньою плоттю.
  2. Обережно відведіть крайню плоть. Не відтягуйте її силою далі природної точки, адже це може спричинити пошкодження пеніса й утворення рубцевої тканини.
  3. Нанесіть мило під крайню плоть, а потім ретельно змийте все мило і бруд, що там зібрався.
  4. Поверніть крайню плоть в її природне положення.
  • Як часто треба мити член? Обов’язково з милом?

Взагалі, чоловікові вранці і ввечері під час прийоми загального душу або ванни потрібно просто обмивати оголену голівку теплою водою без мила.

Ще краще обмивати голівку після кожного сечовипускання, щоб виділення не скупчувалися. Іноді посилені виділення бувають індивідуальною особливістю чоловіків, тому деяким показано вживання м’якого мила (гігієнічного, вазелінового) або інтимного гелю.

  • Що ще варто згадати кажучи про гігієну?

Інший аспект інтимної гігієни, який часто ігнорують чоловіки, – це правильний вибір нижньої білизни. Сьогодні  популярні обтягуючі плавки і навіть чоловічі стрінги. Вони підтягують яєчка вгору, що призводить до їх перегрівання. В результаті порушується сперматогенез, сперматозоїди стають малоактивними. Тому тим, хто зацікавлений в збереженні здатності до зачаття, треба віддавати перевагу нижній білизні вільного крою.

  • У мене залишились питання!

Якщо ти хочеш дізнатися більше, звернись до нас за допомогою контактної форми на сторінці «Здоров’я» і ми надамо тобі професійну та анонімну консультацію. Не забувай, що у нас ти також можеш безкоштовно отримати презервативи, лубриканти, тестування на ВІЛ, сифіліс та гепатит C, та сейф-бокси для тебе та твого партнера.