Комікси – це щось несерйозне?!

На жаль, таку думку можна досі зустріти в суспільстві. Хоча комікси з’явилися ще у стародавні часи, а отримали популярність в кінці 19 століття. Зараз історії в картинках підіймають серйозні теми. Наприклад, у «Пхеньяні» автор Ґі Деліль змальовує тоталітаризм Північної Кореї, «Персеполіс» Маржан Сатрапі розповідає про життя дівчинки у часи Ісламської революції. А «Маус» – це жорстока оповідь про жахи Другої світової війни, за яку Арт Шпіґельман отримав Пулітцерівську премію.

В Україні також починають друкувати комікси, які у простому форматі розповідають про важливі проблеми. Одне з таких видань – «Фемінізм і місто». Це історії про життя жінок, розказані з відвертістю та великою любов’ю. У них є пристрасть, іронія та тверезий погляд на сучасне суспільство і права людини. Усі герої, героїні та події – справжні, будь-яка схожість із реальними персонажами невипадкова.

Про все це розказала журналістка Емма Антонюк, чиї колонки на “Гендері в деталях” і стали натхненням для коміксу. 10 жовтня Емма приїхала в Запоріжжя на чергову лекцію від Гендер Зед, аби розказати про те, як створювався «Фемінізм і місто». Повну версію її лекції дивіться в нашому IGTV. А якщо ви хочете отримати комікс, то є два варіанти:

– замовити її в онлайн-крамниці видавництва “Видавництво”
– якщо у вас нема грошей на книжку або ви працюєте у бібліотеці, школі, університеті, навчальному проєкті чи громадській організації, то ви можете отримати книжку безкоштовно тут.

І чекайте наступних лекції з іншими цікавими гостями – тепер в онлайн-форматі. Слідкуйте за анонсами!

Проєкт проводиться за підтримки МЗС Німеччини.