У 1997 році Чан Йончин втік із Північної Кореї й у 2015-му здійснив камінґ-аут, ставши першим утікачем із КНДР, який відкрито заявив про свою гомосексуальність. Тепер йому 62, він живе у США й планує весілля зі своїм партнером. Про це Йончин розповів в інтерв’ю BBC, повідомляє Громадське.

Про чоловіка світові ЗМІ писали у 2015 році, коли він вирішив здійснити камінг-аут. За словами Йончина, його ніколи не приваблювали жінки. Але у 27 років, ще перебуваючи в КНДР, він усе ж був змушений одружитися. Через чотири роки, коли в пари так і не з’явилося дітей, брат Йончина почав водити його по лікарях. Тоді він ще не усвідомлював, що є геєм, оскільки «в Північній Кореї поняття гомосексуальності не існує», пригадує Йончин.

«Якщо чоловік у КНДР каже, що йому не подобаються жінки, люди лише вважають, що йому зле», — додає чоловік. Він також говорить, що через комунальний характер життя північнокорейців близькість чоловіків (не в сексуальному плані) не є чимось незвичайним.

Зрештою, до кінця не розуміючи відсутність у себе потягу до жінок, у 1997 році Йончин утік із КНДР до Південної Кореї через демілітаризовану зону. Південнокорейські спецслужби впродовж п’яти місяців намагалися з’ясувати причину його втечі, щоб упевнитися, що він не шпигун. Пізніше, коли Йончин пояснив, що втік із Північної Кореї, бо йому не подобалися жінки, а розлучитися з дружиною він не міг через небажання судів у КНДР ухвалювати це рішення, йому дозволили залишитися. Тоді й у Південній Кореї про гомосексуальність майже не говорили.

Через деякий час Чан Йончин побачив статтю про геїв в одному із журналів і усвідомив власну гомосексуальність. Після років роботи на фабриці й прибиральником він почав писати й у 2015 році видав автобіографію «Знак червоної пошани», де здійснив камінг-аут.

У 2020-му він познайомився на сайті знайомств з американським ресторатором корейського походження і вирушив до нього у США. Локдаун, введений через пандемію коронавірусу, дозволив чоловікам познайомитися ближче, говорить Йончин.

«Що більше я дізнавався про цього чоловіка, то більше я бачив у ньому позитивних рис. І хоча він на вісім років молодший за мене (Йончину зараз 62 — ред.), він із тих, хто передусім турбується про інших», — говорить північнокореєць.

Зараз Йончин завершує процес заочного визнання у США недійсним шлюбу, укладеного ще в Північній Кореї, й готується до весілля зі своїм партнером. Родичі чоловіка, які залишилися в КНДР, говорили йому, що його колишня дружина після його втечі вийшла заміж знову. А перше, що Йончин планує зробити після послаблення локдауну у США — поїхати до Вашингтона, в передмісті якого він зараз живе з партнером: «Я чув, що там багато гей-барів. Я б хотів туди сходити разом із [майбутнім чоловіком]».