Відомий британський актор Єн Маккеллен прийняв рішення відмовитися від поїздки до Росії в рамках рекламної кампанії другої частини трилогії «Гобіт», знятої режисером Пітером Джексоном за мотивами роману Джона Рональда Руела Толкієна, повідомляє газета Факти та коментарі.

У російський прокат «Гобіт» виходить 18 грудня. Маккеллен виконав у фільмі роль чарівника Гендальфа. Актор грав його і в першій частині “Гобіта», і в трилогії «Володар перстнів». Контракт сера Єна передбачає його участь у просуванні фільму в різних країнах (промоушн). Однак Міністерство закордонних справ Великобританії настійно рекомендувало Маккеллену, який ще в 1980-х зізнався у своїй гомосексуальній орієнтації, утриматися від поїздки до Москви. Причина – закон про заборону гей-пропаганди серед неповнолітніх, прийнятий у червні Державною думою Росії.

«Британська влада не може захистити мене від цих законів, тому я не їду до Росії…” – заявив Єн Маккеллен. – “І це відбувається всього в двох з половиною годинах льоту від Лондона! У країні Чайковського, Дягілєва, Нуреева – геїв, чия сексуальна орієнтація виражалася в їх мистецтві».

Актор – далеко не перший представник британського шоу-бізнесу, який публічно відмовився від поїздки до Росії після прийняття закону проти так званої “пропаганди гомосексуалізму”. Влітку із закликом бойкотувати Олімпіаду в Сочі виступив популярний актор і письменник Стівен Фрай. Він порівняв майбутні Зимові ігри з Олімпіадою 1936 року в гітлерівській Німеччині. Однак уряд Великобританії не підтримав заклики до бойкоту. Британський прем’єр-міністр Девід Камерон заявив, що поділяє занепокоєння Фрая, але впевнений, що бойкот – далеко не кращий спосіб відстоювати права ЛГБТ.

Сьогодні віце-президентка Європейської комісії Вівіан Редінг заявила, що не поїде на Олімпіаду в Сочі через дискримінуюче російське законодавство. Нагадаємо, що в єврокомісії пані Редінг відповідає за питання юстиції та дотримання громадянських прав. Як ми вже повідомляли, відмовився від поїздки на Зимові ігри в Сочі і президент Німеччини Йоахім Гаук. Щоправда , його прес-служба попросила не вважати таке рішення бойкотом Олімпіади.