Європейський суд з прав людини розгляне скаргу гей-пари з України щодо дискримінації з боку держави Україна через відсутність правової форми визнання одностатевого сімейного партнерства. Про це повідомляє Судебно-юридическая газета.

Європейський суд з прав людини прийняв на комунікацію цю скаргу. За даними керівника Центру стратегічної судового захисту УГСПЛ Михайла Тарахкало, скарга була подана 18 січня 2021 року.

Як повідомляється, ще в кінці 2014 та на початку 2015 року Центр направив в ЄСПЛ скарги від двох гей-пар щодо їх дискримінації з боку держави через відсутність в Україні будь-якої правової форми визнання одностатевого сімейного партнерства.

З радістю повідомляємо, що на цьому тижні одна з цих скарг буде комунікувати – тобто, до позивачів та Міністерству юстиції України, як представнику держави, прийшли листи з ЄСПЛ з попереднім запитом за цими скаргами:”Чи відчували заявники дискримінацію при здійсненні своїх прав по Конвенції в порушення статті 14 Конвенції у сукупності зі статтею 8 Конвенції про неможливість за українським законодавством укласти шлюб або інший тип громадянського союзу, який би визнавав їх відносини?” – йдеться в повідомленні.

Це означає, що незабаром, після отримання відповідей від сторін, суд почне розгляд цю справу.

Слід зазначити, що Міністерство юстиції України вирішило не відставати та внесло на громадське обговорення проєкт Розпорядження Кабінету Міністрів України “Про затвердження плану дій щодо реалізації Національної стратегії в області прав людини на 2021-2023 роки”.

У цьому проєкті Плану передбачено, що Мін’юст займатиметься розробкою законопроєкту “Про усунення дискримінаційних положень, які можуть порушувати майнові та немайнові права партнерів, які не перебувають у шлюбі” та “введенням інституту зареєстрованого цивільного партнерства”.