Європейський парламент в ухваленій у середу резолюції засудив “зони, вільні від ЛГБТ” у Польщі, і закликав країну дотримуватися прав людини для всіх громадян.

Про це повідомила пресслужба парламенту, пише Європейська правда.

У резолюції, ухваленій 463 голосами “за” і 107 “проти”, депутати висловили глибоку стурбованість з приводу все більшої кількості атак на лесбійок, геїв, бісексуалів, трансгендерів в ЄС з боку держав, державних чиновників, національних та місцевих органів влади, а також політиків.

Недавні приклади таких атак включають гомофобні заяви під час кампанії перед референдумом в Румунії, а також під час виборчих кампаній в Естонії, Іспанії, Великій Британії, Угорщині та Польщі, заявили депутати.

Депутати Європарламенту особливо засудили райони, “вільні від ідеології ЛГБТ”, створені з початку 2019 року десятками муніципалітетів, округів і регіонів на південному сході Польщі.

Європейський парламент закликав владу Польщі засудити акти, спрямовані проти ЛГБТ-громадян, та скасувати всі ухвалені органами влади резолюції, що порушують права людини.

Крім того, члени Європарламенту закликали Європейську комісію стежити за тим, як країни використовують фінансування ЄС, і нагадати їм про прихильність політиці недискримінації та про те, що європейські кошти не повинні використовуватися в дискримінаційних цілях.

Понад 80 польських муніципальних та місцевих органів влади раніше оголосили себе “вільними від ідеології ЛГБТ”.