Офіційний Брюссель підтримав Марш ЗапоріжжяПрайд, який відбудеться 20 вересня 2020 року. В офіційному листі депутати просять забезпечити безпеку і сприяти проведенню заходу.

Про це 061 повідомили в оргкомітеті ЗапоріжжяПрайду.

Документ був направлений віце-прем’єр-міністру з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Ользі Стефанішиній, міністру внутрішніх справ України Арсену Авакову і запорізькому мерові Володимиру Буряку, а також місцевій патрульній і національній поліції.

ЛИСТ ЄВРОПАРЛАМЕНТУ

Зображення 1 з 3

Стоірнка 1

«Прайди були і залишаться важливим інструментом видимості ЛГБТ-спільноти в усьому світі. Керуючись цим принципом, ми закликаємо український уряд взяти відповідальність і забезпечити ефективну відповідь поліції і продовжити розпочату роботу, а також звернути увагу на найближчий прайд в Запоріжжі. Ситуація з контрпротестами проти ЛГБТ-спільноти, які часто закінчуються насильством, на жаль, не нова для України. Тому реакція поліції повинна бути швидкою і ефективною. Ми закликаємо владу забезпечити поліцейський захист правозахисників і учасників прайду», – йдеться в заяві.

Лист підписали 35 членів Європарламенту, зокрема, члени парламентської групи з прав ЛГБТ.

«Кілька днів тому ЗапоріжжяПрайд підтримали дев’ять європейських країн, а також консультативна місія ЄС, представництво ЄС в Україні та Канадська поліцейська місія в Україні. Тепер до цього важливого ​​списку приєдналися депутати Європарламенту. Ми сподіваємося, що міська влада і поліція докладуть усіх зусиль, щоб забезпечити безпеку учасників маршу. Існує думка, що на марш виходять тільки представники ЛГБТ-спільноти. Але це міф, оскільки Прайд – правозахисна акція, яку можуть підтримати люди будь-якої орієнтації і ідентичності. Тому якщо для вас важливі права людини, обов’язково виходьте на Марш ЗапоріжжяПрайд», – зазначив учасник організаційного комітету ЗапоріжжяПрайду Костянтин Андрєєв.

Передруковано з сайту 061.ua.