Агітаційний ролик «Чому поправки до Конституції Росії – це важливо», заблокований модераторами YouTube. Відео визнано таким, що містить дискримінаційні висловлювання, що в свою чергу порушує правила сервісу, пише Медуза.

Відео створене «Федеральним агентством новин» (РІА ФАН) та медіа-групою «Патріот», які пов’язують з бізнесменом Євгеном Пригожиним. За сюжетом відео, в Росії так і не прийняли поправки до 72 статті Конституції РФ, що закріплюють поняття шлюбу як союзу чоловіка і жінки. Через це в Росії одностатеві пари отримали можливість усиновлювати/вдочіряти дітей.

Актор Олександр Філімоненко, який зіграв роль одного з усиновлювачів, заявив журналістам, що до самих зйомок не знав ні про сюжет відео, ні про те, що знімається агітаційний матеріал. На референдумі щодо поправок до Конституції, за словами актора, він збирається голосувати проти.

Активісти ЛГБТ-групи «Стимул» звернулися до Слідчого комітету і прокуратури з вимогою провести перевірку щодо творців ролика, який, на їхню думку, «збуджує ненависть і ворожнечу до групи осіб за ознакою приналежності до соціальної групи ЛГБТ, принижує гідність людини, є відверто дискримінаційним за своєю суттю». Також вони попросили Роскомнадзор заблокувати відео.

Однак після блокування відео було завантажене з іншого профілю.