Почесний гість ІІ Міжнародного фестивалю «КНИЖКОВИЙ АРСЕНАЛ», видатний австрійський письменник  Йозеф Вінклер прокоментував гомофобні ініціативи української влади:

У ваших творах є герої – гомосексуали. Щоб ви сказали на те, аби в якийсь країні вас звинуватили у неетичності чи навіть «пропаганді гомосексуалізму»?

Йозеф Вінклер:  Мені дуже сумно, що таке питання ще може виникати у 21 столітті. З іншого боку, розумію, що ми у Західній чи Центральній Європі живемо у ситуації такого «шику», комфорту, адже ми вже багато чого досягли у демократичному просторі, але весь час повертається якась консервативна реакція, з якою ми маємо боротися, яку ми маємо переборювати. Ми не маємо права складати руки на колінах, запихати їх в кишені, і казати, що воно саме якось владнається. Сутність демократії у тому, що ми маємо її постійно виборювати, перебувати у боротьбі. І чекати не можна, адже є таке прислів’я німецькою: «диявол чи чорт завжди б’є в спину», що означає, якщо ми зараз промовчимо – віддача буде набагато більшою. Нагадаю, декриміналізація гомосексуальності потребувала у Європі десятиліть боротьби.

Довідка:  На думку багатьох критиків, Йозеф Вінклер є найвизначнішим письменником сучасного німецькомовного простору. Його інтелектуальна проза відзначена тонким ліризмом, віртуозною музичною мовою та глибоким проникненням у життя своїх персонажів. У світі конкуренції й боротьби за місце під сонцем письменник, слідом за Жаном Жене, стає на бік закоханих, обманутих, упосліджених – усіх тих, кого не щадить суспільство багатства і зверхності. Наскрізною у його творчності є тема гомосексуальних стосунків, яку він розкриває у зв’язку з католицькою релігійністю.