3-5 лютого у місті Запоріжжя відбулася 25-та «Школа толерантності». Ювілейна «Школа» була присвячена питанням сексуальної орієнтації, ґендерної ідентичності та ВІЛ, і розрахована на діючих соціальних працівників та працівниць, а також студентів та студенток відповідних факультетів старших курсів вишів.

Залучившись підтримкою Посольства Королівства Нідерландів в Україні, захід спільно організували команда Запорізького обласного благодійного фонду «Гендер Зед» та представники благодійної організації «Мережа 100% життя. Запоріжжя».

Учасниками тренінгу стали понад 20 практикуючих соціальних працівників та працівниць з різних куточків України, а саме Вінницької, Дніпропетровської, Донецької, Запорізької, Кіровоградської, Київської, Харківської, Черкаської та Чернігівської областей.

Під час триденного тренінгу учасники та учасниці розглянули як теоретичні питання, так і практичні аспекти заданої теми. А саме: базова інформація стосовно ЛГБТ, сексуальної орієнтації та ґендерної ідентичності (СОГІ), феномен гомосексуальності та трансґендерності, інформація стосовно ВІЛ-інфекції, роботи з ЛЖВ (людьми, які живуть з ВІЛ), стереотипів щодо представників/ниць ЛГБТ та ВІЛ-позитивних людей, а також коректної лексики стосовно цих груп.

Особливістю цієї «Школи» став візит до благодійної організації «Мережа 100% життя. Запоріжжя». Ця благодійна організація – один з небагатьох у нашому місті центрів практичної допомоги ВІЛ-позитивним людям. Співробітники організації здійснюють інформаційний, медико-соціальний, психологічний та юридичний супровід ВІЛ-позитивних людей, зокрема проводять профілактичні заходи серед засуджених, організовують підтримку ВІЛ-позитивних дітей на базі дитячого центру «Твій простір».

Під час зустрічі учасники та учасниці «Школи» поспілкувалися з співробітниками/цями та клієнтами/ками організації, ознайомилися з роботою дитячого центру, після чого також поспілкувалися з «живими книгами» у громадському центі для ЛГБТ, де волонтери та волонтерки поділилися своїми історіями.

По завершенню тренінгу учасники та учасниці отримали відповідні сертифікати. Деякі з них вже встигли поділитися своїми враженнями від участі у соцмережах.

Наталія:

Насичені три дні тренінгу, зустріч зі знайомими, нові знайомства, нові знання та неперевершені враження від спілкування з “живими книгами”. Дякую «Gender Z» та Запорізькій «Мережі 100 % життя»!

Юлія:

Це було неймовірно! Я вдячна всім і кожному окремо за цей цінний досвід і можливість бути на тренінгу! Таки практика доводить, що професія СОЦІАЛЬНИЙ ПРАЦІВНИК – моя професія! А точніше це моє ПОКЛИКАННЯ! Дякую організаторам за можливість навчитися новому і по-новому ставитися до представників ЛГБТ спільноти та ВІЛ-позитивних людей.

Аліна:

Хочу поделиться с вами своими впечатлениями от «Школы Толерантности» в городе Запорожье. Большое спасибо общественной организации «Гендер Z» за квалифицированных тренеров и полезные знания! У нас была очень хорошая группа, каждый человек – специалист на своем месте. Такие люди в социальной и образовательной сферах нужны как воздух! Я совсем по-другому теперь смотрю на проблему ВИЧ/СПИДа. Я познакомилась с социальными работниками, общественными деятелями, психологами, которые много внимания уделяют тому, чтобы дискриминационных и противоправных действий по отношению к ВИЧ-позитивным людям стало меньше, они смогли успешно адаптироваться и жить полноценной жизнью. Меня поразила работа Запорожского отделения «Мережі 100% життя». Это нелегкий труд по ресоциализации заключенных, по своевременному обеспечению пациентов АТР, психологической и медико-социальной помощью. Были в детской комнате, детки делали подарки к Дню Святого Валентина. Желаю, чтобы их мечты по социальному заказу, новой клинике и проектам Глобального Фонда воплотились в реальность!

Інна:

Досвід, отриманий за ці три дні роботи важко оцінити, адже спілкування з реальними людьми, яких торкнулися ці питання, та з практикуючими фахівцями неможливо порівняти з жодною прочитаною книгою чи прослуханою теоретичною лекцією. Без перебільшення можу сказати, що ці дні змінили мої погляди на деякі речі та змусили багато над чим замислитися…

Дарина:

Вспомнила о важности «невербалики»: чувствовать человека и использовать это во благо без вреда себе. Удачная идея отработать полученный материал на практике и посмотреть на все «со стороны». Лично для себя (помимо тематики «Школы») я вынесла моменты, над которыми надо личностно расти! Если честно, появилось желание попробовать себя в качестве консультанта в будущем.