Одностатеві пари в Коста-Ріці зможуть зареєструвати повноцінний шлюб з 26 травня поточного року. Криза, пов’язана з пандемією, не буде перешкодою для цього, пише SWADDLE.

Напередодні стало відомо, що влада Коста-Ріки доклада значних зусиль “по оновленню комп’ютерних систем для обробки заяв одностатевих пар”. Останню жалюгідну спробу зупинити прогрес у вівторок 12 травня зробила купка гомофобних законодавців, які заявили, що у них не було достатньо часу для прийняття закону, так як їх роботі завадила пандемія коронавірусу.

Журнал Out нагадує, що шлях до рівності шлюбів в Коста-Ріці став можливий завдяки судовим рішенням. У 2016 році тодішній президент Коста-Ріки Луїс Гільєрмо Соліс звернувся в Міжамериканський суд з прав людини з проханням винести вердикт про рівність шлюбів. Два роки по тому, 10 січня 2018 року, суд постановив, що всі визнали його країни повинні надати одностатевим парам ті ж права, що і різностатевим.

Однак це був не останній крок на шляху до шлюбного рівноправ’я. Вища нотаріальна рада Коста-Ріки відмовлялася видавати ліцензії на одностатеві шлюби до тих пір, поки Верховний суд або Законодавчі збори не скасують існуючу на той момент законодавчу заборону. У серпні 2018 року Верховний суд проголосував за скасування заборони із застереженням, в якому дав 18 місяців на прийняття закону про одностатеві шлюби. Якщо нічого подібного не станеться (а цього так і не відбулося), то рівні шлюби стануть де-юре законними з 26 травня 2020 року.

Станом на середину травня органи реєстрації отримали вже 54 заявки від одностатевих пар на оформлення шлюбу. Видача свідоцтва про шлюб займає зазвичай від 10 до 15 робочих днів.