Активістка громадського руху FEMEN провела “голий протест” під генеральним консульством Польщі в Одесі. У такий спосіб вона виступила проти рішення польського Конституційного суду, повідомили на сайті руху, цитує Суспільне.

Там зазначили, що активістка виступила на підтримку прав польських жінок. В офіційному повідомленні руху авторів закону про заборону абортів назвали “нацистами” та додали: тіло жінок — це лише їхній вибір.

Суспільне Одеси намагалося отримати коментар від посольства, утім там відповіли, що наразі на місці немає нікого, хто б міг прокоментувати ситуацію.

Також Суспільне звернулося до пресслужби Національної гвардії, яка охороняє територію посольства. Там зазначили, що “збирають інформацію”. Утім станом на 16:30 жодної інформації на офіційних сторінках НГУ не опублікували.

Нагадаємо, 22 жовтня Конституційний суд Польщі визнав, що аборти через захворювання чи дефекти розвитку плоду суперечать Конституції країни та запровадив більш жорсткі обмеження на переривання вагітності. У той же день поліція Варшави спробувала силою розігнати акції протесту проти заборони абортів.

Що відомо

  • 25 і 26 жовтня польські міста сколихнула нова хвиля протестів проти майже повної заборони абортів у країні. Протестувальники зривали церковні богослужіння, тисячами виходили на вулиці і проголошували свої гасла.
  • Демонстранти перекривали сотні доріг, а поліція застосовувала сльозогінний газ. 27 жовтня у Сеймі Польщі сталися сутички між опозиційними депутатами та політиками правлячої партії “Закон і справедливість”.
  • У Києві жінки прийшли до стін посольства Польщі, щоб підтримати польських протестувальниць проти заборони абортів.