Українське законодавство забороняє геям та лесбійкам бути донорами крові. Ще у 2005-му році МОЗ видав наказ “Про інфекційну безпеку донорської крові та її компонентів”, повідомляє Магнолія-ТВ.

У переліку протипоказань до донорства названі гомосексуальні відносини, які вважають формою ризикованої поведінки. Утім правозахисники вважають таку норму дискримінаційною та архаїчною, яку МОЗ має усунути. На цьому наголосив виконавчий директор Української Гельсінкської спілки з прав людини Олександр Павліченко.

«Усунути цю незрозумілу дискримінацію, яка забороняє представникам ЛГБТ-спільноти, це закріплено на базі наказу МОЗа, виступати донорами крові. Не має підтвердження тому, чому ті, хто належать до ЛГБТ спільноти, і, по друге, яким чином вони можуть бути встановлені за цим статусом, не можуть бути донорами крові. Тобто це така нісенітниця, яка має бути усунута чим швидше“, — сказав він.

До того ж Павліченко нагадав, що будь-які донори перед здачею крові проходять перевірку.

«Донори, коли здають кров, вони обов’язково проходять тестування на різного типу захворювання. Коли передбачається, що це може бути пов’язано, наприклад, з ВІЛ/СНІДом, то ті хто хворіють на ВІЛ/СНІД знають про це і вони не здають кров в якості донорів і питання належності до ЛГБТ і спільноти тут абсолютно нерелевантне», — підкреслив правозахисник.