Оскільки багато людей відмовляються від здачі аналізу на ВІЛ, оскільки будь-який аналіз асоціюється з кров’ю та неприємними відчуттями, вчені винайшли інноваційний метод діагностики ВІЛ, а саме – оральний тест на ВІЛ. Такі тести швидко стали дуже популярними, адже оскільки вони максимально прості у використанні. Тест розташовують у ротовій порожнині таким чином, щоб пласка лопатка знаходилася між щокою та яснам, далі занурюють тест у флакон із розчином і рідина з поверхні ясен потрапляє всередину виробу. Якщо рідина, яка проходить вздовж тест-смужки, містить антитіла до ВІЛ, у віконці результатів з’являється дві кольорові лінії. Тест займає близько 20 хвилин. В Україні набули популярности тести для самотестування на ВІЛ OraQuick, і бі- та гомосексуальні чоловіки*, а також інші чоловіки*, що мають секс з чоловіками* можуть отримати його абсолютно безкоштовно.

 

Яка точність цього тесту?

У клінічному дослідженні 900 осіб, що не знали власний ВІЛ-статус, отримали самостійний тест на ВІЛ OraQuick для проведення аналізу. Результати порівнювали з лабораторним тестом 4 покоління. За результатами лабораторного тесту 153 особи були ВІЛ-позитивними, а 724 особи ВІЛ-негативний статус. Семеро осіб вибули з дослідження. Порівняння результатів виявило наступне:

  • 99,4% осіб (152 із 153) правильно визначили свій ВІЛ-позитивний статус;
  • 99,0% осіб (717 із 724) правильно визначили свій ВІЛ-негативний статус;
  • Крім того, лише 1,8% учасників дослідження (16 з 900) не змогли отримати результат тесту.

 

Скільки коштує такий тест?

Не дивлячись на високу собівартість такого тесту, українцям з числа бі- та гомосексуальних чоловіків*, а також іншим чоловікам*, що мають секс з чоловіками* він доступний абсолютно безкоштовно у складі так само безкоштовного сейф-боксу.

 

Що таке сейф-бокс?

  1. Оральний тест на ВІЛ дуже швидко аналізує слину.
  2. Коробка презервативів захистить від ВІЛ та захворювань, що передаються статевим шляхом.
  3. Лубрикант зменшить ризик травм при статевому акті.
  4. Брошура «Коротко про важливе» розповість коротко все, що варто знати про ВІЛ.
  5. Приємні дрібнички — наліпки, флеш-тату, браслети.
  6. Пакет для утилізації тесту.

 

Як отримати сейф-бокс?

Якщо ви чоловік*, що практикує секс з чоловіками* у Запоріжжі і бажаєте отримати такий набір у нас в офісі, зверніться до нас за допомогою контактної форми на сторінці «Здоров’я». Якщо ви з іншого міста і бажаєте отримати сейф-бокс поштою, перейдіть на сайт oraltest.org.ua, натисніть «Отримати». У такому разі ви сплатите лише вартість доставки.