Активісти та активістки Запорізького обласного благодійного фонду “Гендер Зед” презентували дебютну постановку «Чат». Презентація творчого проекту відбулася в рамках тренінгу «Школа Толерантності» для соціальних працівників, а також тренерської школи з питань сексуальної орієнтації та гендерної ідентичності.

Творці соціальної постановки намагалися відобразити теми гомофобії та жорстокості віртуального світу. Шестеро підлітків обговорюють у соціальній мережі гомосексуальність однокласника. Поступово їхня розмова загострюється, а пізніше – призводить до трагічних наслідків.

Особливість проекту – його віртуальність. Кожен глядач, споглядаючи виставу, слідкує за перебігом подій в інтернеті. Таким чином стирається межа між актором і глядачем, впевнені автори проекту.

«Не секрет, що українське суспільство досі є гомофобним. Але крім дискримінації у реальному житті, представники ЛГБТ-спільноти часто стикаються з ненавистю в інтернеті. Наша постановка – це спроба показати, що віртуальний світ також може бути небезпечним. Достатньо увімкнути комп’ютер та зайти на свою сторінку в соціальній мережі», – впевнені учасники проекту.

Презентація постановки стала можливою завдяки підтримці оргкомітету IX Національної ЛГБТ-конференції. В рамках проекту також була проведена серія тренінгів, а також презентовані ЛГБТ-постери з цитатами відомих представників ЛГБТ-спільноти.