У соцмережі Instagram поширили повідомлення про те, що у Луцьку 12 жовтня відбудеться «Марш рівності» за рівні права ЛГБТ. Як з’ясувалось, ця інформація, яку вже встигли «підхопити» окремі волинські ЗМІ, виявилась неправдивою. Про це пишуть Волинські Новини.

«Оголошення» поширювали з анонімного аккаунту, створеного лише 4 дні тому. Як повідомляли, марш розпочнеться о 10:00, проте місце збору не назвали «в цілях безпеки».

«Охочі потрапити на подію і отримати карту маршруту зможуть зареєструватися. Реєстрація відкривається 6 жовтня. Однак це робити не обов’язково, марш носить відкритий характер, реєстрація є добровільною і покликана покращити комунікацію з учасниками.

Маршрут ходи “ЛуцькПрайд-2018” проляже від Київського майдану, далі між Волинським університетом ім. Л.Українки і пам’ятником Шевченку, потім до Театральної площі, звідки учасники Маршу будуть відвезені громадським транспортом у безпечне місце», – йшлося в оголошенні.

Зазначимо, що за схожим маршрутом масові акції у Луцьку не відбуваються – навпаки, частіше люди збираються у центрі міста. До того ж в Луцьку вже декілька років як перейменували «Волинський національний університет ім. Лесі Українки», про що не міг не знати місцевий. Зважаючи на це, можна зробити припущення, що склала «оголошення» особа, яка не проживає у Луцьку постійно.

Речниця патрульної поліції Волині Ольга Бузулук повідомила, що відповідно до процедури, організатори масових заходів звертаються з відповідним листом в Луцьку міську раду, а та, своєю чергою, – до патрульної поліції, аби забезпечити безпеку учасників.

Проте, зі слів Ольги Бузулук, жодних повідомлень про такий захід патрульна поліція не отримувала.

У відділі зв’язків з громадськістю Луцької міської ради також повідомили, що інформації про схожий захід ні організатори, ні будь-які треті особи, не надавали.

Схожі акції викликають чималий ажіотаж у праворадикально налаштованих громадян, тому не можуть відбутись без забезпечення охорони та узгодження своїх дій з представниками влади. Зважаючи на той факт, що до міської ради чи поліції «організатори» не звертались, інформація про «марш» є фейковою.