1 грудня в Запоріжжі пройшла акція до Всесвітнього дня боротьби зі СНІДом, що відзначається щорічно 1 грудня. «Не будь дитиною, пройди тест на ВІЛ!» — саме під таким гаслом учасники та учасниці акцій у багатьох містах України закликали людей не бути байдужими до власного здоров’я та пройти тест.

Організатором заходу виступила Благодійна організація «Мережа 100% життя. Запоріжжя».

Під час акції організатори спілкувалися з перехожими і розповідали про ризики і шляхи передачі ВІЛ. Волонтери та волонтерки безкоштовно роздавали запорожцям інформаційні брошури та презервативи. Під час акції усі бажаючі запоріжці та запоріжанки мали змогу пройти експрес-тест на ВІЛ та дізнатися свій статус за 15 хвилин, отримавши за це цукерку у вигляді дитячої пипки.

Мета нашої акції — привернути увагу населення до ВІЛ-інфекції. Ми хочемо розповісти всім про те, що в наш час доступні різні експрес-тестування. Якщо ми будемо регулярно їх проходити, то зможемо зупинити ВІЛ-епідемію. Також ми хочемо підкреслити, що знання свого статусу — це дбайливе ставлення не тільки до свого здоров’я, а й до здоров’я оточуючих, — розповіла заступниця голови правління БО «Мережа 100% життя. Запоріжжя» Ірина Дорошенко.

Запорізький обласний благодійний фонд «Гендер Зед» також долучився до проведення акції — волонтери та волонтерки Фонду, незважаючи на негоду, вийшли щоб розповісти запоріжцям та запоріжанкам про ВІЛ та важливість захищених статевих стосунків.

— Я вважаю, що день боротьби з ВІЛ/СНІДом дуже важливий, варто просвічувати людей щодо цієї проблеми. Є багато стереотипів та багато фейкової інформації, на базі яких будуються певні упередження. Я і сама проходжу тестування, тому що турбуюся про себе та своїх близьких. Дуже рада була стати частиною цієї акції та подарувати перехожим позитивні емоції й багато корисної інформації, — поділилася враженнями волонтерка «Гендер Зед» Катерина Єгорова.