Наприкінці вересня в Києві пройшов Перший фестиваль соціальних театрів, участь у якому взяв й запорізький колектив. До програми організованого Всеукраїнською громадською організацією «Гей-альянс Україна» фестивалю увійшли презентації театрів, виступи театральних труп, дискусії, майстер-класи та тренінги.

Окрім запорізького театру «I ♥ Z», ініціатором створення якого виступив Запорізький обласний Благодійний фонд “Гендер Зед”, у фестивалі соціальних театрів взяли участь також колективи «Квір Головна Київ», «Джерела», «Театр для діалогу» (усі троє — з Києва), «Дорогою добра» (Харків), «Театр не акторів» (Краматорськ), «Інший» (Херсон), «Урурур» (Одеса), «Позитивні жінки» (Вінниця).

У своїх постановках творчі колективи зображали актуальні питання та проблеми, що стосуються вразливих груп українського суспільства: ВІЛ-позитивних людей, ЛГБТ-спільноти, внутрішньо переміщених осіб, дискриміновах жінок та людей з особливими потребами.

Учасники із Запоріжжя привезли до столиці постановку «Якщо не я, то хто?». У своєму виступі актори розкрили тему ЛГБТ-активізму в Україні та проблеми, пов’язані з порушенням прав людини.

Вибір такої теми у колективі пояснюють тим, що далеко не всі представники ЛГБТ-спільноти хочуть відстоювати власні права та змінювати складну ситуацію із дотриманням цих прав у державі.

Цікаво, що не всі ролі у постановці «I ♥ Z» були вигаданими.

— Я грала себе, і мій персонаж повністю узятий з мого життя. Багато моїх друзів не розуміють, що їхні права ніхто не захистить, крім них самих. Без проведення публічних акцій, без відкритості та різного роду дій нічого просто так не зміниться, — розповіла про свою роль одна з учасниць соціального театру Ганна.

Зважаючи на відгуки глядацької аудиторії, учасників та учасниць фестивалю, ВГО «Гей-альянс Україна» планує проводити подібні заходи й в майбутньому.