Митрополит Запорізький та Мелітопольський Лука зробив заяву з приводу проведення «ЗапоріжжяПрайд-2020», який має відбутися вже 20 вересня. Зокрема, він прирівняв учасників заходу до вбивць та злодіїв. 

«Конституційне право на мирні зібрання не може поширюватися на демонстрацію нечесті і пороку. Використовуючи таку логіку розуміння права, можна тоді виступати і з ініціативою проведення парадів корупціонерів, брехунів, перелюбників, злодіїв, убивць і т.п., тому що і вони хотіли б суспільного схвалення їх свободи вибору і можливості грішити», – заявив він. Також Лука звернувся до влади міста з проханням «не сприяти поширенню і популяризації гріха».

Організаційний комітет «ЗапоріжжяПрайду» підготував заяву з приводу слів Луки. Публікуємо її нижче.

«Заява Митрополита Запорізького і Мелітопольського Луки – чудовий приклад маніпуляції, який можна розбирати на факультетах журналістики. Дивно читати такі слова ненависті від людини, яка має нести в світ добро і світло. Спробуємо розвінчати деякі міфи.

Лука вважає, що ЛГБТ-люди мають всі права і свободи. І, водночас, суперечить сам собі, дозволяючи порівнювати спільноту із «злодіями, вбивцями і брехунами». Ймовірно, Лука навіть не здогадується, що його ненависна риторика також є підбурюванням до дискримінації. Як і відповідальності за мову ворожнечі, до якої вдався Митрополит. Нагадаємо, що в Україні ЛГБТ позбавлені багатьох юридичних прав – права на спільну власність, спадкування майна, соціальне забезпечення, реєстрацію партнерств і т.д.

На думку Луки, гомосексуальність – це прояв сил Сатани. Відзначимо, що Всесвітня організація охорони здоров’я ще в 1990 році виключила гомосексуальність зі списку Міжнародної класифікації хвороб. Заява Митрополита про те, що це зроблено «тими людьми, які самі були схильні до подібних душевно-тілесних пристрастей» абсурдна. Зважаючи на те, що сам Лука дуже любить згадувати про свою медичну освіту.

З особливою увагою просимо поставитися до слів Луки про те, що конституційне право на мирні зібрання може поширюватися не на всіх людей. Після цього згадуються часи правління Януковича, коли мирні протести ставали причиною фізичного насильства, подібне зараз відбувається в Білорусі. Наш прайд – можливість показати, що всі люди різні, але рівні – в тому числі і перед законом.

Митрополит, який часто з’являвся на російських пропагандистських каналах, часто любить говорити, що любов милосердствує. Краще й не скажеш, так що запрошуємо всіх на ЗапоріжжяПрайд, який відбудеться 20 вересня. Що ж до слів Луки, ми вже відправили звернення до Офісу Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини з проханням дати оцінку висловам Митрополита Луки, які містять відверту мову ворожнечі».