Зміни у законодавстві про громадянське партнерство Великої Британії, що набули чинності 31 грудня 2019 року, дозволили різностатевим парам реєструвати цивільні союзи. Разом з тим, одностатеві пари можуть укладати такі союзи вже протягом останніх 15 років — з 2004 року. Про це пише The Sun.
Зміна закону означає, що всі подружні пари мають право на ті ж податкові пільги, пенсії і правила успадкування та батьківську відповідальність за дітей, що і одружені люди.
Зміни відбулися після того, як у 2018 році Ребекка Штайнфельд і Чарльз Кейдані виграли у Верховному суді справу про право вступити в громадянське партнерство замість шлюбу.
Громадянське партнерство — це юридично визнані відносини між двома людьми, які були введені в дію в 2004 році відповідно до Закону про громадянське партнерство, що стосується одностатевих пар у віці старше 16 років. У Великобританії одностатеві шлюби тоді ще не були законними і стали можливими лише у 2014 році.
У цивільному партнерстві громадяни користуються тими ж правами, що і подружні пари, з точки зору податкових пільг, пенсій та успадкування. Але, на відміну від шлюбу, в цивільному партнерстві немає релігійних аспектів. Це робить їх бажаним варіантом для пар, які хочуть юридично визнати свої відносини, але не мають певної релігії. Також немає обміну обітницями, немає визнаного релігійного лідера, який проводить церемонію, і не співають гімну. Замість цього пари підписують документ про громадянське партнерство і стають відомими як «цивільні партнери», а не чоловік і дружина. Розірвання громадянського партнерства аналогічно шлюбу, але подружня зрада не може використовуватися в якості причини припинення відносин.
Вже у перший день змін відбулася серія церемоній. Джулі Торп і Кіт Ломакс з Західного Йорка, які зустрілися понад 30 років тому в переддень Нового року, схвильовані новаціями законодавства. Вони відзначають: «Тепер ми можемо відсвяткувати нашу любов по-новому, сучасно і інклюзивно».
Джулі пояснила, що спільне життя не означає, що пари автоматично розглядаються як чоловік і дружина, тому у людей що мешкають разом немає ніяких прав.
Ця зміна означає, що цивільні пари тепер будуть мати ті ж права і пільги, що і подружні пари, такі як пільга з податку на шлюбний шлюб, звільнення від податку на спадщину і спільна батьківська відповідальність за дітей, народжених від цивільних партнерів.
Джулі і Кіт зустрілися 37 років тому, працюючи журналістами, але прийняли рішення не пов’язувати себе узами шлюбу, тому що вони вважали, що ця традиція корениться в патріархаті і релігії.
Вона сказала: «У нас були дуже успішні відносини протягом 37 років, і трохи паперу не матиме ніякого значення для цього».
Хоча Кіт додав: «Як чоловік, я думаю, що абсолютно необхідно, щоб ми виступили проти цього давнього панування чоловіків над правами жінок, і ми повинні щось із цим зробити».