У нашому розпорядженні є інформація про підготовку чергової провокації проти Євромайдану з використанням тематики ЛГБТ. Штучна «Акція на захист ЛГБТ», на думку організаторів провокації, має дискредитувати Євромайдан в очах пересічних українців. На жаль, високий рівень гомофобії в українському суспільстві вкотре наштовхує недобросовісних політтехнологів на примітивні маніпуляції, які вже отримали назву «чорно-голубого піару».

Представники ЛГБТ-спільноти повідомляють нам, що вони отримують пропозиції взяти участь в «акції на захист прав сексуальних меншин», яка начебто планується на 9 січня. Такі пропозиції надходять від людей, які професійно займаються підбором артистів та аніматорів. За участь в акції пропонується оплата в розмірі 100-150 доларів США. Очевидно, таке зростання винагороди стало наслідком провалу  спроби недавньої дискредитації однієї з політичних партій – учасниць Євроходи. Тоді було безуспішно використано загін безхатченків з райдужними прапорами, найнятих, як повідомляють ЗМІ, за пляшку горілки та 50 грн.

Ми заявляємо, що ніколи не пропонували і не будемо пропонувати гроші учасникам та учасницям акцій на захист прав ЛГБТ. Участь у цих акціях завжди була і буде виключно добровільною.

Ми повідомляємо, що не планували і не плануємо жодних акцій на ЛГБТ-тематику в рамках Євромайдану саме тому, що розуміємо, ким і з якою метою вони будуть використані.

Раніше ми публікували заяву про нашу участь в Євромайдані.

Ми наголошуємо, що серія маніпуляцій з тематикою ЛГБТ, на нашу думку, може бути частиною «мультиходовки», кінцевою метою якої є запровадження в Україні законодавства  проти так званої «пропаганди гомосексуалізму», як це уже було зроблено в сусідній Росії. Нагадаємо, таке законодавство стало лише частиною системи тиску на російське громадянське суспільство та обмеження свобод слова, вираження думок і об’єднань в Російській Федерації. До цієї системи також входять так звані закони «об иностранных агентах», «о наказании за оскорбление чувств верующих», «о клевете», а також закони, що регулюють діяльність неурядових організацій та проведення мирних зібрань. Цікаво, що аналогічне законодавство методично просувається в Україні «агентами впливу» так званого «Русского мира» із використанням аналогічної риторики.

Ми закликаємо:

  • Представників і представниць ЛГБТ-спільноти: не брати участі в жодних оплачуваних акціях;
  • Журналістів: інформувати про замовний характер та реальну мету таких «акцій» або ж не висвітлювати їх узагалі;
  • Політиків: засудити провокації, метою яких є нагнітання ворожнечі в суспільстві;
  • Учасників Майдану, які можуть стати свідками провокації: висміяти її, не проявляючи агресії до рядових учасників та учасниць провокації; виключно мирно та без насильства спробувати завадити її реалізації, вигукуючи слова «провокація!»;
  • Політтехнологів: негайно розпочати роботу над «етичним кодексом» чи аналогічним документом, який мінімізував би можливості застосування в професії недобросовісних, брехливих, маніпулятивних методів.