На сторінці Офіційного інтернет-представництва Президента України зареєстровано електронну петицію “Конституція України має гарантувати захист від дискримінації для ЛГБТ”. За місяць розміщена українським правозахисником петиція назбирала понад 3,3 тисячі підписів з необхідних 25 тисяч. Тепер у всіх небайдужих лишилося 60 днів, аби спрямувати цю петицію до на розгляд Президентові України.

Заявити про підтримку петиції просто. Варто лише перейти за посиланням, пройти швидку реєстрацію та, власне, підтримати петицію, натиснувши віртуальну кнопку.

Пропонуємо ознайомитися із текстом петиції:

“Шановний пане Президенте!

Ми закликаємо Вас вжити заходів для того, щоб принципи рівності і недискримінації у здійсненні прав людини були чітко закріплені в новій Конституції України.

Зокрема, ми закликаємо вас забезпечити захист прав людини для лесбійок, геїв, бісексуалів, трансґендерних та інтерсексуальних людей (ЛГБТІ). Для цього сексуальна орієнтація та гендерна ідентичність мають бути включені до переліку ознак, дискримінація за якими заборонена (ст. 42 проекту Конституції).

ЛГБТ в Україні постійно зазнають дискримінації та насильства, за які дуже рідко наступає відповідальність. Нещодавній приклад – Київський Марш рівності (червень 2015р.), затьмарений жорстокими нападами, в результаті яких було поранено майже два десятки правоохоронців та учасників Маршу.

Стаття 42 проекту нової Конституції забороняє дискримінацію за ознаками «статі, раси, кольору шкіри, етнічного або соціального походження, генетичних характеристик, мови, релігії або переконань, політичних та інших поглядів, належності до корінних народів та національних меншин, майнового стану, місця проживання, обмеженої працездатності, віку або за іншою ознакою». Проект не містить чіткої заборони дискримінації за ознаками сексуальної орієнтації та гендерної ідентичності.

Виключення ознак сексуальної орієнтації та гендерної ідентичності, які містились в початковому проекті Конституції, зводить нанівець важливу нагоду подати чіткий сигнал для суспільства, що насильство і дискримінація щодо ЛГБТ є неприйнятними, а також нівелює можливість створити правові підстави для боротьби з таким насильством та дискримінацією.

Ми переконані, що ваші чіткі заяви на підтримку прав людини, такі, як зроблена напередодні Маршу рівності 5 червня 2015, надають України можливість повною мірою реалізовувати свої права людини. Ці заяви є також чітким сигналом владі та суспільству, що всі люди повинні бути наділені однаковими правами, без дискримінації або страху перед насильством.

Ми закликаємо вас продовжувати і надалі відкрито й активно підтримувати ідею повної реалізації всіх прав людини всіма людьми в Україні та наполягати на включенні всеохоплюючих антидискримінаційних положень до нової Конституції.

Ми звертаємось до Вас із проханням використати ваш політичний вплив, авторитет та повноваження для того, щоб сексуальна орієнтація та гендерна ідентичність були включені до ст. 42 проекту Конституції.

Ми закликаємо Вас як гаранта конституційних прав в Україні, та в якості Глави держави проявити лідерську позицію в цьому важливому питанні прав людини і виступити за політику недискримінації без будь-яких винятків.”