Президент України Володимир Зеленський відповів на питання щодо ЛГБТ-спільноти. Це сталося під час 14-годинного пресмарафону на фудмаркеті у Києві, пише сайт Znaj.

Під час заходу на один зі столів виліз невідомий та почав закликати протидіяти ЛГБТ-спільноті. У відповідь Зеленський попросив чоловіка злізти зі столу. Потім він сказав: «Про людей з нетрадиційною орієнтацією не хочу вам нічого поганого зараз говорити, тому що ми живемо з вами в відкритому, вільному суспільстві, де кожний обирає мову, якою спілкується, національність, і свою орієнтацію. Залиште ви вже цих людей в спокої».

“Ми вітаємо цей потужний месседж від президента, який висловив підтримку ідеям рівності та недискримінації. Це його перший публічний особистий коментар з теми, і тепер ми однозначно знаємо його відношення. А тому є впевненість, що Україна в найближчій перспективі не стане брати курс на скрепність та популізм. Також сподіваємося, що наступного року, коли президента запросять на Марш Рівності під час КиївПрайду, він вже не проігнорує захід”, – прокоментував ситуацію директор Гендер Зед Ростислав Мілевський.

N.B. Говорити «нетрадиційна сексуальна орієнтація» – неправильно, адже гомосексуальність існувала у всі часи, а тому ж є такою ж традиційною, як і інші орієнтації. Правильно казати – гомосексуальна (чи бісексуальна) орієнтація.

Окрім того надспірним є твердження про можливість вибору сексуальної орієнтації. Власне більшість дослідників та дослідниць вважають якраз-таки навпаки – будь-яка сексуальна орієнтація є природною і невід’ємною частиною особистості, яку неможливо обирати чи змінювати. Натомість вибрати можна лише чи сприймати себе таким/такою як є, і чи бути відкритим/відкритою перед собою та суспільством, чи ні.