Журнал Elle вибрав жінкою року у Франції авторку закону про легалізацію одностатевих шлюбів Крістіан Тобіра, повідомляють Грані ЛГБТ. Її фото з’явилося на обкладинці видання, яке надійшло в продаж 29 листопада.

Тобіра, яка народилася у найбільшому регіоні Франції – Французькій Гвіані – протягом останнього часу неодноразово піддавалася расистським нападкам на свою адресу. Активну участь у інформаційних сутичках навколо особистості міністра приймали й ЗМІ, зокрема, журнал Minute на своїх сторінках порівняв міністрку з мавпою.

Ще одним приводом для уваги ЗМІ та активних обговорень постаті Крістіан Тобіра був розгляд та прийняття закону, який передбачає легалізацію одностатевих шлюбів, одніє з ініціаторок якого й виступила міністрка. Закон був прийнятий навесні поточного року і буквально розколов на дві частини французьке суспільство.

“Ми прийняли таке рішення тому, що вона з відвагою та красномовством захищала закон про шлюб для всіх. І тому, що ця жінка ніколи не здається, не опускає рук і не прикидається жертвою”, – пояснила вибір головна редакторка Elle Валері Торанян.

Міністрка, коментуючи рішення редакції, назвала великою честю той факт, що на обкладинку журналу поміщена її фотографія. “Це особливо важливо для мене, тому що я знаю, в яких боях вам (редакції) довелося вистояти (у зв’язку з цим рішенням)” , – зауважила Крістіан Тобіра.

Легалізація одностатевих шлюбів – одна з передвиборчих обіцянок президента-соціаліста Франсуа Олланда. Відповідний закон був прийнятий 18 травня цього року. Лише за 11 днів у місті Монпельє на півдні Франції пройшло перше церемонія двох чоловіків.