З 27 до 29 жовтня 2017 року в Запоріжжі зібралися журналістки та журналісти, щоб навчитися працювати із різними героями своїх матеріалів. Темою тренінга, організованого командою спеціалістів та спеціалісток «Гендер Зед» та ГО «Взаємодія»  стала толерантність до двох груп соціуму – ЛГБТ та ВПО.

 «Школа Толерантності» зібрала професіоналів та професіоналок у сфері журналістики зі Сходу та Заходу, зі Півдня і Півночі: Київ, Львів, Донецька область, Херсон, Одеса, Полтава, Суми, Івано-Франківськ, Черкаси та Запоріжжя.

За три дні журналісти розібрали базову інформацію стосовно ЛГБТ, сексуальної орієнтації та ґендерної ідентичності (СОГІ), феномену гомосексуальності і трансгендерності, стереотипи та міфи щодо представників/ниць ВПО, питання інтеграції ВПО у місцеву громаду, коректну лексику стосовно цих груп, етичні норми під час роботи.

Найважливішим моментом стала зустріч із «живими книгами», для журналістів це можливість поставити всі зручні та не дуже зручні питання, попрактикуватися із прототипами своїх майбутніх публікацій. «Живих книг» було декілька. По темі ЛГБТ учасники зустрілися із геєм та лесбійкою, які є активними борцями за права людей в Україні, та Запоріжжі зокрема. Також декілька представниць внутрішньо-переміщених осіб із Донецької та Луганської області також поділилися своїми історіями.

 — Тепер розумію, що представникам гомосексуальної орієнтації потрібні ті права, які вони так виборюють . І не “особливі” права, а рівні з іншими людьми. Виявляється, Марші Рівності — то не пропаганда, як люблять казати бабусі, а спроба достукатися до влади і заповнити прогалини в законодавстві щодо прав лезбійок, геїв і тд. От такі сьогоденні реалії. І скільки б лекцій нам не читали, живі історії, живі приклади – найкрасномовніші. Не хочу писати багато. Просто дякую за “відкриті очі” та серце, — журналістка із Сум Софія почувається натхненою після «Школи Толерантності».

Останнім завданням для школярів толерантності було екстремальне інтерв’ю. Всі журналістки та журналісти мали вийти прогулятися по вулицям Запоріжжя і попитати перехожих. Було декілька бліц-питань: Як Ви ставитесь до ЛГБТ? Чи є серед Ваших знайомих представники ЛГБТ? Щоб Ви робили, якщо Ваша дитина сказала, що він/вона гомосексуальної орієнтації? Чи знаєте Ви ВПО? Як ставитесь до переселенців? Чи допомогли би Ви ВПО у разі потреби? Серед учасників був деякий острах ставити такі питання, але результати їх порадували. Деякі висловлювалися досить різко щодо представників ЛГБТ, були навіть фрази: «Викинув би сина-гея із вікна». Однак не всі малу таку думку. Цікавим виявився той факт, що підлітки реагували гірше на питання про ЛГБТ, ніж люди похилого віку. Щодо ВПО таких упереджень не було, деякі навіть допомагали переселенцям.

По завершенні тренінгу усі учасники та учасниці отримали сертифікати.