Тим, хто ніколи не займався волонтерством, й не уявляє, якою виснажливою може бути ця, здавалося б, позбавлена фізичних навантажень праця. Щодня волонтери та волонтерки віддаються своїй справі на повну, поступово, непомітно для себе та оточуючих, акумулюючи втому від заходів та роботи.

Саме тому з 23 по 25 грудня волонтери та волонтерки поїхали у Карпати, де проходив тренінг з профілактики емоційного вигорання.

Містом цього тренінгу, організованого за підтримки Національного демократичного інституту (NDI), було обрано Яремче.

Окрім свіжого повітря, гір та засніжених полонин на наших учасників та учасниць чекали дні саморозвитку та активностей.

Під час тренінгу учасники та учасниці обговорили феномен професійного вигорання у активістському житті, його причини, наслідки і шляхи подолання. Ця тема є неймовірно актуальною для будь-якого робочого колективу, особливо для волонтерів та волонтерок, які почуваються виснаженими після організації груп та інших активностей, що в результаті позначається на діяльності та психологічному самопочутті. Учасники та учасниці сформували позитивне ставлення до власної діяльності, розвинули уміння знімати психоемоційне напруження, а також дізналися про нові техніки самоконтролю, самоорганізації.

Один з днів тренінгу був присвячений розробці концепції розвитку ком’юніті-центру в Гендер Зед. Наші волонтери та волонтерки зібрали інформацію щодо потреб усіх відвідувачів та відвідувачок центру. Було проведено опитування, де основним питаннями було: які групи потрібні, які теми важливі для спільноти, чого не вистачає в ком’юніті-центрі та інше. На основі цього усі разом розробили план покращення роботи ком’юніті-центру: які направлення цікавлять відвідувачів та відвідувачок Гендер Зед, як варто надалі планувати роботу та які є рекомендації щодо поліпшення простору громадського центру. Такий аналіз та розробка плану поліпшення центру допоможуть у його розвитку під запит ЛГБТ-спільноти.

Щоб відчути атмосферу, у якій проходив тренінг з профілактики емоційного вигорання, пропонуємо вам відгуки учасників та учасниць заходу:

«Для мене цей волонтерський тренінг став одним великим експіріенсом. Далека путь не була страшною с нашою чудовою компанією. Коли ми приїхали до Яремче, я була вражена абсолютно всім. Карпатська природа та все, що мене оточувало дуже надихали на нові звершення. Саме це вплинуло на такий собі брейн-шторм щодо поліпшення улюбленого Gender Z. Далі – краще! Вдячна бути командою разом з вами та за можливість душевно відпочити» – пише Катерина Єгорова.

 

«Для меня поездка оказалась весьма ресурсной, очень приятно, что Гендер Зед предоставляет каждому и каждой возможность проявить себя в волонтерстве и активизме. Но известно, что со временем возможно некое выгорание и подобные поездки, тренинги – замечательный способ предотвратить подобные случаи, напитать себя ресурсом и вскоре с новыми силами, идеями приступить к новым свершениям» – пише Владислав Філін.