Наприкінці першого осіннього місяця – з 25 по 27 вересня – на одному з майданчиків у місті Запоріжжі відбулася «Школа Толерантності» з питань консультування ЛГБТ-підлітків для шкільних психологів та психологинь.

Залучившись підтримкою Національного демократичного інституту (NDI) організатором заходу виступила команда Запорізького обласного благодійного фонду «Гендер Зед».

Під керівництвом досвідчених тренерів та тренерок, у інформаційному блоці учасники та учасниці тренінгу розглянули вичерпну інформацію стосовно ЛГБТІ, сексуальної орієнтації та ґендерної ідентичності. Окремим питанням у теоретичній частині тренінгу було вживання коректної лексики.

У доповнення до теоретичної частини, учасники та учасниці виконали низку практичних завдань, під час чого оволоділи навичками консультування ЛГБТІ-підлітків. Зокрема, одним із завдань було розіграти кейс «Клієнт та психолог».

Під час вечірнього кінозалу присутні переглянули засновану на реальних подіях стрічку «Молитви за Боббі». Після цього відбулося жваве спілкування із «живими книгами», де присутні психологи та психологині мали змогу налагодити відкритий діалог з ЛГБТІ-людьми – двома геями та лесбійкою. Невимушене спілкування допомогло учасникам та учасницям ще більше зрозуміти, через які проблеми доводиться проходити ЛГБТІ-підліткам у процесі дорослішання.

«Навчатись ніколи не пізно. А пізнавати наше суспільство з незнайомого боку, завжди корисна справа», – відзначила Інна, шкільна психологиня з Кропивницького.

«Щасливе дитя повертається з нереально крутого навчання! Перший досвід професійного консультування, окремі нові аспекти важливої теорії, поповнення арсеналу руханок і криголамів, а ще – зустріч із колом надзвичайних тренерів і колег, які надихають» – пишу на своїй сторінці Михайло, шкільний психолог з Кривого Рогу.

По завершенню тренінгу усі учасники та учасниці заходу отримали сертифікати про участь у тренінгу.