Ватикан розкритикував адміністрацію Барака Обами за рішення запросити на офіційну зустріч із Папою Римським у Білому домі активістів-трансгендерів, відкрито гомосексуального єпископа американської Єпископальної церкви та черницю, яка очолює групу, яку Ватикан раніше критикував за позиції щодо абортів та евтаназії. Про це пише видання The Wall Street Journal, передає Голос Америки.

Повідомляється, що у Ватикані занепокоєні тим, що поява цих осіб на спільних фото із Понтифіком може бути розцінена, як підтримка їхньої діяльності.

Конфлікт навколо переліку гостей підкреслив побоювання деяких консервативних католиків у США, що Білий дім спробує використати візит голови Католицької церкви, щоб створити видимість відсутності протиріч між владою США та церквою у таких питаннях, як одностатеві одруження та використання протизаплідних засобів.

Натомість у Білому домі підкреслили, що активісти на яких звернув увагу Ватикан становлять лише малу частку 15 000 осіб запрошених на зустріч із Понтифіком.

При цьому деякі коментатори звернули увагу на те, що рішення Білого дому запросити на зустріч із Папою критиків Католицької церкви іде врозріз із позицією адміністрації Обами у інших чутливих питаннях.

Так журналіст видання Tablet Mag Яір Розенберг звернув увагу, що адміністрація Обами не насмілилась запросити кубинських дисидентів на церемонію відкриття посольства США на Кубі.

​Візит Папи Римського до США триватиме з 22-го по 27-ме вересня. Він відвідає Вашингтон, Нью-Йорк, Філадельфію.